Avatar uživatele
Kryšpín

Jak je rozdělena pravomoc zahraniční politiky mezi starosty ČR a MZV?

Na př. pokud se dostane v rozdělené společnosti do křesla elitní starosta na př. v části Plzně a rozhodne se odstranit pomník gen. Georgeho Pattona a nahradit jej případně gen. Erwinem Rommelem, který spolupracoval při přípravě atentátu na Adolfa Hitlera. Odhaduji, že je vše na rozhodnutí elitních starostů a zastupitelstva.

Zajímavá 0 před 1452 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Oficiální zahrtaniční politiku máme JEDNU. Tu vládní. Ostatní jsou poněkud… neoficiální a v zásadě by zahraniční politiky nikdo jiný, než vláda realizovat neměl. Pak dochází k těmhle průšvihům. Je ovšem potřeba si uvědomit, co zahraniční politikou je a co ne. Výměna soch NENÍ zahraniční politikou.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

S Prahou se těžko něco podobné dá srovnávat. Komunální politici nemají právo motat se do zahraniční politiky, tu dělá vláda. To je ten dnešní všudypřítomný aktivizmus.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Zahraniční politiku dělá jen vláda. Lokální politici dělají lokální politiku: pojmenovávají ulice, staví nebo ruší pomníky. Samozřejmě některé akce mohou mít mezinárodní přesah (např. vyvěšování tibetské či jiné vlajky), ale pořád jde o lokální politiku („Horní Dolní podporuje Tibet“).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zahraniční politiku určuje vláda a ta je definovaná. Příměr k Pattonovi se mi zdá nemístný, protože Pattonova armáda nepřijela později okupovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek