Kryšpín

Jak je rozdělena pravomoc zahraniční politiky mezi starosty ČR a MZV?

Na př. pokud se dostane v rozdělené společnosti do křesla elitní starosta na př. v části Plzně a rozhodne se odstranit pomník gen. Georgeho Pattona a nahradit jej případně gen. Erwinem Rommelem, který spolupracoval při přípravě atentátu na Adolfa Hitlera. Odhaduji, že je vše na rozhodnutí elitních starostů a zastupitelstva.

Nejlepší odpověď
Edison

Oficiální zahrtaniční politiku máme JEDNU. Tu vládní. Ostatní jsou poněkud… neoficiální a v zásadě by zahraniční politiky nikdo jiný, než vláda realizovat neměl. Pak dochází k těmhle průšvihům. Je ovšem potřeba si uvědomit, co zahraniční politikou je a co ne. Výměna soch NENÍ zahraniční politikou.

Další odpovědi
Ametyst

S Prahou se těžko něco podobné dá srovnávat. Komunální politici nemají právo motat se do zahraniční politiky, tu dělá vláda. To je ten dnešní všudypřítomný aktivizmus.

Pepa25

Zahraniční politiku dělá jen vláda. Lokální politici dělají lokální politiku: pojmenovávají ulice, staví nebo ruší pomníky. Samozřejmě některé akce mohou mít mezinárodní přesah (např. vyvěšování tibetské či jiné vlajky), ale pořád jde o lokální politiku („Horní Dolní podporuje Tibet“).

anonym

Zahraniční politiku určuje vláda a ta je definovaná. Příměr k Pattonovi se mi zdá nemístný, protože Pattonova armáda nepřijela později okupovat.