dmatejek777

Jak je řešené řízení kol, která jsou za řidičem(např. v autobusu)?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

normálně jako každého jiného auta, akorát jsou táhla místo dopředu vyvedena dozadu
Doplňuji:
já mám taky na buse tři nápravy a ta poslední třetí je říditelná pomocí vzduchových pístů

Další odpovědi
Rocker

Je to tak jak píše Lukáš,mnohem složitější to bývá u osmikolek (třeba Tatry),kde zatáčí obě přední nápravy.Potom jsou speciální vozidla (třeba velké auojeřáby),kde zatáčí přední nápravy a současně s nimi zadní nápravy zatáčí mírně na druhou stranu,aby nedocházelo k opotřebovávání pneumatik.

cukrar

myslíte jako že ne převodkou, ale hydraulikou?