Kazatel

Jak je prosím možné odsoudit člověka za to, že si pouze myslí, že dělá něco nezákonného, ale ve skutečnosti je obelhán?

Třeba když je zmanipulován, aby ukradl kolo, které je ale ve skutečnosti jeho vlastní ale po tmě jej nepoznal?

Nebo například chatuje na portálu se vstupem od 16 plus s dívkou, která mu úmyslně lže o svém věku a ještě si o tom pořizuje bez upozornění záznam, aby chlápka vláčela médii a dostala do vězení, navíc nikoli zadarmo, ale pro peníze, navedena režisérem, či producentem, přitom doma v polygamním vztahu provozuje grupensex napříč pohlavími?

Tento dotaz nemá být v žádném případě obhajobou prasáků zneužívajících děti, jen bych prosil o objasnění právního rámce odsouzení člověka za něco, co se nestalo a pokud mělo jít o fázi přípravy, tak je to jen na něco takového myslet, trestnější, než v daném případě opravdu vykonat po vzájemném souhlasu soulož s dospělou osobou, která vám k tomu bude účelově špitat, že jí je míň než ve skutečnost, vést infantilní řeči a mít v ruce lízátko?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/ustecan-z-dokumentu-v-siti-dostal-dva-roky-40380256

Odpovědi
Pepa25

Přiznám se, že jsem znechucený, když v souvislosti s kauzou „Ústečan“ všude čtu příspěvky „já to rozhodně neobhajuji, ALE …“ a začně dlouhá tiráda o provokaci, nezákonnosti takového stíhání, že nikomu neublížil atd. Skoro jako „kdyby se to tak hloupě neprovalilo, tak to mohl dál dělat, je to vlastně chudák“. Je mi z toho na blití.
Vždyť důležité je jedno: CO SKUTEČNĚ a PROKAZATELNĚ DĚLAL. Za to byl odsouzen. Co je to pokus definuje trestní zákon: „jednání, které bezprostředně směřuje k dokonání trestného činu a jehož se pachatel dopustil v úmyslu trestný čin spáchat“. Že je trestáno stejně jako dokonaný trestný čin je logické.

anonym

Tohle se řešilo už dříve. Mluvilo se o tom, že policie nesmí navádět lidi k trestnému činu, je to v zákoně. Ale u běžných FO se nic takového nepíše, taky v tom nemám přesně jasno. Ale ty pedofily z dokumentu “V síti” odsoudili za styk s jinými nezletilými osobami.
Btw, co je špatného na polygamním vztahu napříč pohlavími?

Kazatel

papa25 co prokazatelně dělal? bavil se s pětadvacítkou, která lhla o svém věku?