JájsemRaibek

Jak je přenášen signál k několika spojeným obrazovkám?

Jistě každý viděl velkoplošné obrazovky. Nejedná se o nic jiného, než že je spojeno několik obrazovek – monitorů do jednoho celku. Jak je však přenášen k jednotlivým obrazovkám signál, když na každé je jen část celku?
Na jeden monitor – obrazovku je přenáen signál obrazu naráz, ale jak je tento signál rozdělen, že na každé obrazovce – monitoru je jen jedna část obrazu?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Signál je přenášen normálně kabelem, o jeho rozdělení na dílčí obrazy se stará řídící jednotka (Image procesor), na ní si nastavíš matici monitorů a mezery mezi nimi. Řídící jednotky se dají spolu kombinovat pro ještě větší matice.
Vypadá to např. takhle: http://www.am­bery.com/2x2hdvg­aviwa.html