zzzzz

Jak je nastavený airbag?

Vystřelí při každém nárazu, nebo je to nastaveno na nějakou rychlost? Na jakou?
Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Nevystřelí při každém nárazu, ale až při nárazu určité ´síly´.
Není ani stanovena nějaká přesná rychlost, při které se airbag odpálí, ani přesný směr nárazu.
Rozhodující je souhrn několika informací – místo nárazu, směr nárazu, velikost decelerace a ´odhadovaná´ deformace auta. Spouštěč airbagů má více čidel, ne jen jedno.
😉
Ale – např. při čelním nárazu (+/- 30°) do pevné překážky bývá spouštěcí rychlost cca 20 km/h.

Další odpovědi
anonym

Z vlastní nedávné zkušennosti jsem jel 50km v hodině a vyhýbal se zvěři,přitom jsem narazil na středový můstek ve středu vozovky levým kolem,můj airbag vystřelil,ale u spolujezdkyně né.Jaká je nejmenší rychlost,aby vystřelil,netu­ším,jen můžu napsat,že to není nic příjemného,jako by sněžilo v autě a pytel na ksichtě.

zzzzz

Mowlo dík za odpověď, po půlnoci jo:-))

anonym

😉