Kryšpín

Jak je na tom polovina poslanců Parlamentu ČR?

Při hlasováni o prodloužení nouzového stavu se dostavilo 101 poslanců, možná jsou v karanténě nebo připravují nové zákony, případně se soustřeďují na letní prázdniny těžko odhadnout.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ty asi nevíš, že už delší dobu se scházejí v omezeném počtu …

Další odpovědi
Pepa25

Na základě dohody všech parlamentních stran na úrovní grémia Poslanecké sněmovny se od schůze konané 24.3.2020 do odvolání účastní jednání pouze polovina poslanců:

„Dohodli jsme se, že na jednání bude jen padesát procent poslanců, kdyby se náhodou něco stalo a zůstali v karanténě, aby Sněmovna mohla zasedat,“ vysvětlila Kovářová. Každý z klubů tedy vyšle na jednání pouze polovinu členů.

V případě, že mají kluby lichý počet členů, mají se dohodnout mezi sebou, řekl Deníku N předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek.

Další předsedové klubů poznamenali, že o výběru poslanců budou rozhodovat jejich kompetence k danému tématu, věk, zdravotní stav a vzdálenost bydliště od Prahy.

Zdroj: https://denik­n.cz/323363/o­patreni-proti-koronaviru-bude-schvalovat-polovina-poslancu-do-snemovny-smi-jen-pet-medii/

led

Lepšie, než polovina ostatných občanov na nútenej „Corona dovolenke“.

quentos

Nesmyslná otázka (jako obvykle). Která polovina?

led

quentos, tá väčšia, aj keď nás v škole učili, že polovice sú vždy rovnaké. Ale v politike to neplatí, tam sa veľkosť poloviny určuje podľa potreby.