Jak je na koncertech řešeno to blikání světel?

To někdo sedí u pultu s vypínači a pořád zapíná a vypíná. To nezničí mechanismus spínače ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Z pultu se světla neovládají přímo, ale přes interface, kterým se přenášejí slaboproudé digitálně kódované signály (kódování DMX) přes dekodér do výkonové jednotky u pódia, na kterou jsou připojena světla. Vlastní spínání v jednotce se děje pomocí triaků. Vyrábějí se také t.zv. inteligentní světla, která se ovládají DMX signálem.
Do odkazu jsem dal ukázku světelných pultů:
http://www.pmu­zik.cz/katego­rie-ovladace-svetelne-pulty/

Další odpovědi
Skinn3r

Elektronikou je všechno spínaný . Transitory atd jako u pocitace .