dgfdgf

Jak je myšlený „z života čistého, z rodu královského, nám, nám narodil se.“?

Nejspíš znáte tu písničku.
Tím čistým životem myslej Boha? A rod královskej? Ježíš se nenarodil královi, ne?

Nejlepší odpověď
Dochy

Co se rodu týče „rodu královksého“… že by:
http://www.my­ty.info/view.php?cis­loclanku=2008090001

cituji:
Ježíš je v úvodu evangelia představen jako syn Davidův. David je vedle Šalomouna (Davidova syna) nejslavnějším králem starověkého Izraele. Viz také Sjednocené království?).
Podle Hebrejské Bible slíbil Yahweh králi Davidovi, že jeho trůn potrvá navěky…
…Podle židovské tradice má přijít v posledních dnech mesiáš, který usedne na trůn. Očekávaný mesiáš musí mít správný rodokmen odvozený od krále Davida, být z královské krve.

V tomto pramenu je Ježíš uveden jako potomek ve 27. pokolení po Davidovi…

Další odpovědi
quentos

Čistým životem nejspíš myslí „bez hříchu“ (včetně „hříchu“ sexuálního). Král je zřejmě myšlen přeneseně – Bůh vládne všemu, podobně jako král (jeho „sídlo“ bývá občas nazýváno „království nebeské“).

Emefej

z života čistého = neposkvrněné početí.

annas

Z života čistého – jde o starší výraz, biblický, dítě narozené těhotné ženě,. Život znamenalo břicho, také i těhotenství.

Ježíš byl počatý z „čistého“ těhotenství, tedy byl počat pomocí Ducha svatého porodila ho těhotná Marie. A byla také panna, protože neporušená a čistá zachovávala věrnost slíbenou "duchovnímu! snoubenci.

Můžete najít v archivu.

Z rodu královského

"Někteří badatelé se sice domnívají se, že královský původ byl vymyšlen autory evangelií a rodokmeny v evangeliích nejsou zcela pravdivé.

Doktor Neil Rosenstein ale přeložil listinu z 2. století, jejíž autor jistě neměl důvod si Ježíšův rodokmen vymýšlet, a vyvozuje z ní: „Jde o židovský text, který spojuje Ježíše s Davidovým rodem. V Talmudu se uchovalo zajímavé tvrzení, že když se konal Ježíšův soud a on byl odváděn k popravě, byl označen jako Carovla Mahout, což hebrejsky znamená osoba, která má spojitost s vládou. Tato hebrejská slova mohou být rovněž vyložena tak, že je příbuzný královského rodu. Tvrzení evangelií prokazuje, že Ježíš byl Davidovým potomkem.“ Jestliže tedy Ježíšova rodina pocházela od krále Davida, měli její členové důvod věřit tomu, že židovský Mesiáš se zrodí z jejího středu. Jména, která dala Marie svým synům, navíc jasně ukazují, že ona sama toto očekávání sdílela atd."

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/100842869­04-jezisova-rodina/