zjentek

Jak je možný rozbít stránku?

Rozbitá stránka>>>https:/­/www.sazka.cz/e­rror.html?aspxe­rrorpath=/CMSPa­ges/PortalTem­plate.aspx

Odpovědi
Edison

Např. 404. Jde jen o to, na jakou servisní jaké chyby nasměrujou.

Kepler

Jistě, v Práglu vše co je porouchané = rozbité. Nemaj si všechno dělat ze skla a porcelánu.

anonym

Příčinu z takové stránky nelze přesně určit. Ostatně to je i záměr.

Smyslem takové stránky je příčinu chyby zamaskovat. Poslední dobou je moderní místo chybových kódů 500, 404 a podobně vždy chybu zamaskovat nějakou komickou vsuvkou ve které je ukryta nenápadná omluva a příslib nápravy. Dělají to tak už téměř všichni. Takže místo abyste se dozvěděli že došlo k chybě se dozvíte, že se rozutekli trpaslíci, nebo že do serveru kopl fotbalista nebo podobný vtipný nesmysl.

Realita je ale taková že nejspíš došlo k některé z interních chyb jejichž kód nebyl specifikován … nejčastěji to bývá původní chyba 500, tedy nějaka kritická chyba při vykonávání kódu která neumožnila kód vykonat celý (typicky třeba výpadek serveru databáze či nějaké jiné podpůrné služby) nebo pokud se jedná o vyložené amatéry to může být dokonce syntaktická chyba v kódu (to však dnes není mezi profesionály obvyklé, protože syntaktickou chybu na produkční server obvykle nelze tak snadno dostat přes všechny automatizované tes­ty)