zvonisek

Jak je možné, že zdánlivě ,,němé" zvíře (želva) vydává při pařeni zvuky, respektive samec?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se želva projevuje?

"Želva svými pohyby těla dává najevo svoje pocity, nálady nebo potřeby. Jeden pohyb může míti více vysvětlení. Proto se vždy tyto pohybu spokují s dalšími okolnosti. spojujte s dalšími okolnostmi.

Každá želva je jiná osobnost a proto i ten minimálně viditelný pohyb může znamenat to stejné, co jiná želva projevuje velmi silně a bujaře.. Jak to dělá želví samec při pářeni.

Přečtěte si i další „želví“ projevy, např. syčení, čichání k podlaze, zívání atd.

http://zelvy-zelvicky.blog­.cz/0705/jak-se-zelva-projevuje

„Rozmnožování velkých želv není zdaleka tak jednoduchá věc, jak to na první pohled vypadá,“ pokračuje Petr při pohledu na to, jak se statný samec Toro pokouší o štěstí u jedné z menších samiček opodál. Želvákovo snažení je při jeho rozměrech nejen nepřehlédnutelné, ale taky nepřeslechnutelné. Při každém kopulačním pohybu vydává procítěné hluboké zamručení. „Ty zvuky jsou ve skutečnosti pokyny pro samičku. Toro při svém snažení říká: Teď, teď, teď… Jestliže totiž jeho partnerka ve správnou chvíli nenadzvedne zadní část krunýře víc nad zem, kouzlo se mu jednoduše nepodaří,“ krčí rameny kurátor. Želví dáma na vdávání své „ano“ sděluje tím, na kterých končetinách se nakonec nadzvedne nad zem. Když zvolí „klik“ na zadních, je ruka v rukávě. Jestliže se naopak vzepře na předních nohou a přitiskne tím zadek krunýře k zemi, je hnízdečko lásky uzavřené.“

http://www.czech-press.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=8605:ma­ji-pod-krunyrem&catid=1903:2013-11&Itemid=148

Takže zvuk při páření je projevem sexuální potřeby či touhy.

Další odpovědi
paul1

Zvířat s podobnými projevy je víc, např. králík