Kazatel

Jak je možné, že všechny vakcíny proti covidu byly vynalezeny a uvedeny na trh (až na drobné výjimky) ve stejný okamžik?

Nejlepší odpověď
Dochy

Přibližně ve stejné době… 1) Odstartovali v přibližně stejnou dobu, 2) Zřejmě měli připraven výzkum v dané oblasti, kam stačilo „dosadit“ aktuální vir. 3) Další společnosti, kterým se nepodařilo udržet se v pelotonu s velkou pravděpodobností vzdali, protože nejspíše uznali, že možný zisk by byl nižší, než investice nutné pro pokračování ve výzkumu. A teď o nich vlastně ani nikdo neví. (mluvilo se i o českém výzkumu)

Další odpovědi
JežíšKristus

Možná, protože nastala epidemie covidu? Sputnik byl samozřejmě první, ale i Rusové si jezdí píchat Comirnaty, které přišlo na trh až po nějaké době.

dubraro

Vakcíny byly vyvinuty (možná dokonce vytaženy ze šuplíku) prakticky okamžitě. Zpoždění, se kterým se dostaly do používání, bylo dáno jejich testováním, které muselo trvat předepsanou dobu, pro všechny víceméně stejnou.

led

Zjednodušene:
Mnohí isto viete, že oslabený vírus dokáže pôsobiť ako stimulátor pre tvorbu ochranných protilátok v organizme.

Prakticky vo väčšine prípadov nejde o novinku, ale o prispôsobenie vakcíny s oslabeným covid19 požiadavkám pri skrátenom testovaní, zrýchlenom administratívnom schvaľovaní a masívnom strachu z pandémie… a peniaze na vakcíny sa presunú z jednej kapitoly štátneho rozpočtu do druhej kapitoly štátneho rozpočtu a následne poskytnú predajcovi vakcíny a na hromadnú vakcináciu.