Avatar uživatele

Jak je možné, že Tykač a jemu podobní mají miliardy?

Zajímalo by mě, když všichni modří ptáci říkají, jak jsme na tom byli za komunistů tak špatně, jak to, že Tykač, Krejčíř, Kožený a jim podobní mají miliardy z majetku našeho lidu. Vždyť jsme na tom přece byli tak špatně.
Viděli jste dneska ve zpávách, jak Tykač k miliardám přišel a je bez trestu? Tak by mě zajímalo, KDE VZAL TY MILIARDY, když komunisti všechno rokradli a náš stát byl na tom špatně.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

To nevíš? Přece dřel dnem i nocí do úmoru, volna neznaje... Snad jsi viděl strhané tělo a servanou tvář. Pokud si dobře vzpomínám, když začal se svou firmou řádit na kapitálovém trhu jako černá ruka, tak na to někteří staří bankéři upozorňovali a dokonce Nova odvysílala schéma, jak protáčel prachy! Náš táta Klaus na to přímo do kamery prohlásil že Motoinvest je taková štika na našem kapitálovém trhu... atd., atd. Opět odvysíláno v TV! Krátce po tom Tykač na nějakou dobu zmizel kamsi "za čáru", kde se skrýval, bojíc se o svůj život. To všechno jsou informace, které byly veřejně uvedené, chce si to jen pamatovat! Nepochybně budu opět nařčen z uvádění nepravdivých údajů, neb žádné takové věci se v archivech nedohledaly. Stejně jako v případě církevních restitucí v souvislosti s dřívější otázkou na kardinála Tomáška a mé odpovědi, na což reagoval uživatel Pepa25, že se jedná o lži šířící se po internetu. Samozřejmě se dobře pamatuji i na Tomáškův projev v TV, který jsem na vlastní oči viděl a slyšel! Ale je to marný, je to marný, je to marný...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Kdyz mam stovku a prosustruju osmdesatikorunu, navic dam vypoved v praci, taky budu rikat, jak jsem v riti. Pritom kdo nebude mit ani korunu, bude ni porad zavidet.


Avatar uživatele
Pokročilý

Podívej se na film Příběh kmotra.
Tam je to krásně vidět, jak to bylo s kupónovýma knížkama. Lidi dali 1.000 kč a prodávali za 10.000 kč. Všichni byli šťastní, že mají desetinásobek. Že knížka měla hodnotu 500 x vyšší už dneska víme, ale dřív to nikdo nevěděl.


Avatar uživatele
Bronzový

Protože poctivě pracovali, kdybys po Listopadu makal s takovou pílí jak oni, mohl jsi to mít taky.


Avatar uživatele
Bronzový

Prostě ve správnou chvíli byl na kvalitním místě. Měl dobrý odrazový můstek, velký kapitál t.j. / známosti já na bráchu a.p. /. Rovněž Venoušek zástupce neviditelné ruky trhu a špinavých grošáků dopomohl, došlo k divoké privatizaci, zhasnutí na pět minut aby se lépe kradlo, prodej podniků pod cenu za pomoci blb znalců, rozfofrováno co předci dlouhá léta budovali, opuštění trhů a tím podobní vyvolení naplňovali své groš-měchy, ve jménu omezených zákonů, které vytvořili poslanci, lobisti a.p. a ovčané toto hejno kvalitně pravidelně volili.


Avatar uživatele
Registrovaný

Po roce 1989 začal dovážet počítače a počítačové součástky - jeho firma Vikomt byla třetí největší. Tu prodal za necelou miliardu korun. Tyto peníze použil na kapitálovém trhu a následně je investoval. Měl štěstí, nebyl na nikom závislej, nesnášel politiky a proto se po něm do dneška vozej...CS fondy vykradl Sisák s Mohoritou, stačí nebýt lemra líná závistivá a přečíst si to v lidovkách http://ceskapozice.lidovky.cz/… nebo se na to podívat na čt v pořadu reportéři díl Muž v pozadí..


Avatar uživatele
Pokročilý

Rudý svině mají daleko víc než modrí ptáci, ale to by jsi měl vědět.


Avatar uživatele
Zlatý

Já sice nemám miliardy, ale mám dost, díky komunistům, kteří mne zabezpečili na podzim života. V případě Viktora Koženého byli lidé lační peněz a on skupoval jejich kupónové knížky za upocených 10000 korun, což já dodnes prodat odmítám, protože jsem koupil,dnes velice výhodné akcie, a to mi v dividendách vynáší.
Naskýtá se otázka: od koho měl Kožený finance na odkup kuponových knížek? Že by ze stipendia Harvard University? ... Už aby přišel Únor!


Avatar uživatele
Stříbrný

jak vidíte mohou a zcela legál, Honza umí, Franta čumí, tak to bylo vždy akorát méně nápadně

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Zatím mně nikdo z vás nepřesvědčil o tom, že Tykač má miliardy poctivě.Za 3 - 4 roky to nikdo nedokáže.
A jak je toto možné, když jsme byli zaostalý stát, tak kde se pak vzali miliardy za prodej majetku?

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

O divoké privatizaci (spíš darování vyvoleným) nebudu polemizovat, za to by pár lidí mělo sedět a vejít do učebnic, aby se to už nikdy nemohlo opakovat. Ale to, že se majetek prodává za miliardu, neznamená, že jsme bohatí. Bez zásahu špatného hospodáře totiž majetek mohl mít cenu sta miliard. A komunisti právě takový špatný hospodář byli.

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Ne, ne, komunisti byli dobrými hospodáři, od koho jiného bych byl zajištěný?!

Avatar uživatele

anonym

Jasně, kdo lže, krade a udává sousedy, ten se má dobře. Ale na každou svini se brousí nůž.

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

To máš pravdu. Hned po novém roce na jednu jdu!

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3830
Zlatý Drap 2291
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.