Jak je možné že stát mile rád prodává pozemky soukromým firmám?

Mohl by mi někdo vysvětlit proč stát ČR mile rád roprodává lukrativní pozemky hlavně v centru Prahy aby si soukromé společnosti stavěli hotely nebo bytove i obchodní komplexy a totálně zvlikvidovali historickou čast Prahy. Děkuji https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/penta-koupila-posledni-pozemek-u-masarykova-nadrazi-postavi-tam-hotel-napojeny-na-projekt-zahy-hadid-43830?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Nejlepší odpověď
ivzez

Přestože stát jsme my všichni, nemohl.
O prodeji totiž nerozhodují občané.

Než další »luxusní kanceláře« nebo obchodní
centrum je podle mne je lepší tam postavit hotel.

Poznámka:
Milerád se píše dohromady.

Doplňuji:
Ta část u Masarykova nádraží podle mne
není zvlášť historicky cenná…

Další odpovědi
autacek

Ta rovnice je jednoduchá a pořád stejná.

Někdo se dostal na místo kde může rozhodovat o osudu (našeho společného) majetku, který by měl opečovávat jako řádný hospodář. Místo toho se majetek různě (ne)výhodně prodá a největší úkol je zdůvodnit, že to byl majetek zcela nepotřebný a cena která se za něj utržila byla ta nejlepší. Utržené peníze se následně rozhází stejnou metodou.

Ta rovnice má pochopitelně krom čitatele i jmenovatele, jímž jsou ti, kteří toho kdo formálně organizaci řídí, do dané funkce dosadili a očekávají, že se jim (a jimi vyvoleným) půjde na ruku. Většinou nezůstane ze zúčastněných nikdo škodný a svůj podíl se nějakou cestou na svá místa dostane.

A že jsou u toho stát., resp. občané za hlupáky? Na to ti hází bobek pes.