Werwolfo

Jak je možné, že se oblečení při praní smrskne a jak toho docílit?

Mám jedno velké tričko a napadlo mě, že bych se mohl zeptat :D

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je to tričko z vlny, tak je zde vysoká pravděpodobnost, že když ho vypereš v horké vodě, nosit ho už nebudeš. To by se opravdu smrsklo.
Dnešní textilní materiály jsou ale většinou takové, že se nesrážejí. Můžeš zkusit právě tu horkou vodu, ale moc šancí takovému pokusu nedávám. Pokud se tričko nedá normálně nosit, uděla bych z něj triko na spaní.
Podívej se na štítek, na jak vysokou teplotu se doporučuje triko prát. Pokud je teplota vyšší než 40 stupňů, tak pravděpodobně žádný pokus o zmenšení nevýjde.

Další odpovědi
zjentek

co se týče přírodních materiálů, tak čím vyšší teplota, tím více se smrskne, platí i pro sušičku, ..ale taky to nejde do nekonečna ,)

Nerevarin

Já myslim, že se to může stát když pereš třeba na 90°. Ale počkáme co napíšou ostatní.