jak je možné, že se nebezpečné výrobky dostanou na trh? To nemají prodejci povinnost jej otestovat státní zkušebnou ?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/250041-na-cinskem-kole-se-mohou-deti-zranit-inspekce-ho-zakazala.html?ref=bo­xE

Odpovědi
pokazdejinak

jsou 2 hlavní způsoby – buď ten doklad o atestu rovnou zfalšují (včetně falešného označení) nebo k testu předloží jiný výrobek – takový, který normy splňuje, a jakmile je vzor schválený, začne se vyrábět levněji, zfušovaně

jmhad

Naši výrobci ano,ale čínští už ne.Ale ono ani tak nezáleží na výrobci,jako na velkoobchodu, který něco někde levně sežene, trochu upraví doklady a se ziskem uvede u nás na trh.

lexx

Já to chápu jako způsob na odstranění konkurence – prohlásit cizí výrobek za nebezpečný, závadný. Potraviny, chemikálie, hračky…málokdo má tu možnost provést rozbory, meření. To je byznys, všechny chvaty dovoleny.