Jak je možné, že se narodí dvouvaječné dvojčata a každé má jiného otce ?

Nejlepší odpověď
Syd

Když měla žena v krátké době po sobě sex s dvěma různými muži, spermie se pomíchaly, zápasily, předháněly se, až se dvěma nejlepším podařilo proniknout do vajíček. Proč by ne.

Další odpovědi
Damiana

Ano, je to možné.
Velmi vzácně dojde k tomu, že se v děloze vyvíjejí dvě děti, přičemž každé z nich bylo počato v jinou dobu. Pokud dojde během jednoho menstruačního cyklu ženy k oplození dvou vajíček dvěma spermiemi ze dvou různých souloží – například v rozpětí několika dní – jde o tzv. superfekundaci. Dojde-li v době již probíhajícího těhotenství, během nějž se v děloze vyvíjí jedno embryo, tedy v řádu týdnů až měsíců – k oplození druhého vajíčka, jde o tzv. superfetaci. Tato těhotenství jsou velmi vzácná a rozdílný věk plodů je prokazatelný ultrazvukovým vyšetřením. Na takto počatá těhotenství se pohlíží jako na dvouvaječná dvojčata, přičemž každé z nich může mít jiného otce.

annas

Odkaz k přispěvku Damiany. Můžete se dovědět víc.
http://www.ab­ctehotenstvi.cz/txt/dvoj­cata-radost-na-druhou