Avatar uživatele
anonym

Jak je možné, že se ještě nerozpadla „Velká čínská zeď“,(hladová) když ji stavěli Číňané?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? quentos, mojitek, briketka10, zzzlatokopka před 3252 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Pro sebe oni nešidí, to jen pro nás:-(
Stejně jako poláci, pro sebe mají kvalitní výrobky, nám sem pošlou hnusy:-(
Doplňuji:
Mimochodem, kde je ta tvoje otázka o pravomocném rozsudku???

Já si s odpovědí na ni dala práci a nějaké koště ji smaže:-(( Proč???

Upravil/a: zzzlatokopka

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Bol a vlastne stále je to originál so starou osvedčenou technológiou a nie kópia dnešnej „vyspelej“ technológie. Všimnite si, pôvodné čínske originály vydržia, ale čínske kópie nevydržia dlho.
Niektoré prvky použité pri stavbe Veľkého čínkeho múru, ktoré by sme v našich stavbách nechceli opakovať, dodnes používajú rôzne organizácie typu Mafia, Cosa nostra, (zamurovaní, zabetonovaní mŕtvi) a vajcia, pri dnešných cenách, by zničili ročný rozpočet menšieho štátu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

z tý velký čínský zďi jsou už dávno jen ruiny.Ten kousek zdi co vidí turisté, a po kterém chodí je zcela nová zeď,s tou starou to nemá nic společného. Oprava probíhala v 50´a 80´letech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

protože v té době vše nešidili tak jako dnes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ze stejného důvodu proč dosud nespadl Karlův most v Praze…že by ta vajíčka co míchali do malty ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

AD mojitek, Veľký čínsky múr to nie je len spomínaná atrakcia pre turistov, o ktorej píšete. Je to nielen fyzické oddelenie sa od sveta mohutnou stavbou, ale symbol výnimočnosti Ríše stredu, jej ojedinelosti, je to symbol uzavretosti novým myšlienkám. Múr ako celok nemusí byť tvorený jednoliato, tak ako mohutné opevnenia Hadrianovho múru v Anglii, či rímske opevnenia Považí (Terenčín) a Podunají (Devín, Rusovce,…) z diaľky vyzerajú ako jedna ucelená hrádza, až z blízkeho pohľadu zbadáme medzi nimi diery, priechody. Podobne je na tom aj Veľký čínsky múr, tento systém opevnení, nikdy, ako sa aj dočítate v historických dokumentoch, nebol jednoliaty, hovorilo sa len v symbolickom význame o rýchlej jazde po jeho hradbách v celej jeho dĺžke. Po útoku Mongolov, ktorí rozbili niekoľko opevnených bodov a prenikli do Číny, samotné opevnenia prestali mať svoj ucelený význam a postupne zanikali.

před 3252 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

ale já netvrdím,že tato zeď je jen atrakce pro turisty. Byla postavena z určitých důvodů a chtěl jsem jen uvést na pravou míru tazatele. A to,že nejnavštěvovanější /nejfotografo­vanější část této zdi je část „Badaling“ -a to je přitom úplně nová-od základu zrekonstruovaná část z 50´a 80´let. S tounovou to nemá nic společného,jen místo. Tazatel se ptal na technickou část

před 3251 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

zzz, nevím, asi vyšší moc, ale byly mi navrácená smazaná: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nebude-to-pocasim-ze-cim-chladneji-tak-se-mi-vice-postupne-ztraceji-bodiky

před 3252 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

To není vyšší moc, to je zamindrákovaný debil, už jsem psala sížnost. To mazání mě tu fakt se.. no však víš co.

před 3252 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

povolení něco smazat by nemělo být automaticky pro „zlaté“. Ale když už,tak by mělo být automaticky známo za 1.-kdo- danou věc smazal -a za 2.-z jakého důvodu-. Tímhle stylem co je dosud si může mazal který se blbě vyspí mazat naprosto cokoliv chce.

před 3251 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

I já psal návrh, ale zatím mi bylo sděleno, že se pracuje na nějakém vylepšení a tak jsem sám zvědavý

před 3252 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek