quentos

Jak je možné, že sázkové kanceláře houfně nekrachují?

Nikdy jsem nesázel, takže se omlouvám za laickou teorii, nicméně: předpokládám, že většina lidí ve většině případů sází na favority a favoriti ve většině případů také vyhrávají. Tudíž většině lidí je vyplacena výhra, která se z peněz lidí, kteří sázeli na jiné soutěžící než favority, absolutně nemůže zaplatit, neboť těchto bývá menšina. Jak to tedy funguje? Kde na to sázkové kanceláře berou? Snad nedostávají dotace od státu?? To by byl vzhledem k velikosti státního deficitu vrchol…
Doplňuji:
význam slova kurz tuším. Nicméně i tak to nevychází. To mi neříkejte, že zisky zajistí pouhá velikost kurzu na nefavority (a „malost“ kurzu na favority).

Nejlepší odpověď
Zaibatsu

máš kurz, pokud bude hrát sparta s manchesterem, tak když vsadíš na manchester bude kurz třeba 1,1, tudíž ze stovky uděláš sto deset (pokud nemusíš ještě platit poplatek), za to na spartu bude kurz 3,6, takže ze stovky bude 360. Jeden looser co vsadil na spartu pak vystačí na deset výherců manchesteru a sázkovkám v drtivý většíně případů vyjde, že manchester neprohraje. kurz musí bejt vždy vyšší, než je pravděpodobnost, na tom vydělávaj
Doplňuji:
poslední větu sem napsal blbě

Pravděpodobnost události musí bejt vždy vyšší, než je kurz.

V Čechách je rozvodovost (dejme tomu) 50%, proto kdyby sis chtěl vsadit na rozvod náhodně vybranýho páru, musel by bejt kurz nižší, než 1,5, aby se to sázkovce vyplatilo. Tzn. za rozvod bys musel dostat míň než 150 Kč, za nerozvod taky.

Pokud sázkovka dá na událost, spočívající v ano X ne kurz vyšší než 2,0, pak nemůže nikdy vyhrát. Vsadíš totiž 100 na rozvod, 100 na nerozvod, kurz je 2,1, jistě pak vyhraješ tak či tak víc, než si vsadil. Tomu se řiká myslim „nula“. Přečti si kmotra od Maria Puza, tam mu to udělal jeho tchán. 😁

Další odpovědi
zzzlatokopka

quentos oni nesázejí jen na vítěze, ale třeba na to že vyhraje 2:0, že vyhraje v třetím kole atd.

zjentek

no ..a tak to končí, když studovanej a nejspíše inteligentní člověk začne hloubavě dumat nad hazardem ;)

Mára.kunta

Ty jsi tak strašně moc mimo, že ti ani nejde normálně odpovědět. Jdi se zeptat na pobočku jakékoliv sázkovky.
Doplňuji:
Zjisti si na internetu, co znamená slovo kurz a podívej se na statistiky výher, remíz a proher „favoritů“. Spoj si to dohromady a budeš znát odpověd.

KK1

Na to je jednoduchá odpověď. Vsaď si.
Doplňuji:
Zrovna začíná Australia Open. Tam bude spousta favoritů.

Pepa25

doplnění ve smyslu, zda pouhý (doplňuji: správný) propočet pravděpodobnosti zajistí zisky: ANO! 😉 (tedy občas si to organizátoři her tuplují poplatkem)

quentos

OK, tak teď je to asi jasný, dík :{)>