Avatar uživatele
anonym

Jak je možné, že roste průměrná mzda, když lidé nakupují čím dál tím méně?Co dělají s těmi penězi navíc?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4606 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Abych pravdu řekl, moc lidí s průměrnou mzdou neznám. A vůbec žádný, kterejm peníze zbývají..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Já osobně je cpu do polštáře protože má rád více pod hlavou. Raději se dobře vyspím než abych se přejedl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Dávajú ich do tých menej nákupov. Priemerná mzda rastie, ale asi ste si nevšimli, ratú aj ceny.
Skôr by som sa opýtala, pri tomto pomere-rast mzdy:rast cien, ako to robia, že s tými peniazmi vyjdú?
Doplňuji:
Spomeňte si na štatiscký priemer:
sú dvaja ľudia. Jeden má celé kura, druhý má 2 krajce chleba…
výsledok:
v priemere každý človek má polovicu kuraťa a krajec chleba

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Když vidím ty fronty plných vozíků u pokladen v supermarketech… KTEŘÍ lidé nakupují čím dál méně??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Tomu se v makroekonomice říká rozevřené nůžky. když si (navzdory krizi) management zvýší smluvní platy o 30–40% řekněme, tak v průměru…v průměru ! vzrostou mzdy celé fabrice, ne ? jenomže, co si za to koupíte Vy ? kulový…jinak taky rozlišujte pojmy mzda reálná a nominální. nominál je balík peněz, reál je mzda vztažená k hladině spotřebitelských cen (bydlení, energie, potraviny, doprava, služby, léky…).
Doplňuji:
tedy, při inflaci 2% a nárustu mezd o 2% se efekt víceméně niveluje, že

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Otázkou taky je, komu roste mzda. Já jsem to v okolí nikde nespozoroval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Angličané rozeznávají tři druhy lži a sice: lež, secsakramenskou lež a jako nejhorší lež pak statistiku. Průměrné mzdy v tomto státě nedosahuje téměř 70% lidí. Poslední dobou rostou náklady především na stravu a pak na bydlení-nyní především u zbylé, cca třetinové skupiny osob dosud využívající regulovaného nájemného. Obecně určitě platí, že lidé méně nenakupují, ale jejich zájem se zaměřil na kvantitativní nákupy levného, byť méně kvalitního zboží. U část obyvatel se pak také snížil zájem o spotřebitelské úvěry, dílem ze zdravého rozumu a dílem proto, že nesplňují podmínky úvěrového scoringu bank. Zanedlouho začnou vánoční nákupy a zde náš člověk spotřebu téměř jistě dožene.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Průměrnou mzdu zvyšují především lidé s vysokými platy. Tito lidé s penězi nezacházejí tak, že by svou výplatu okamžitě utratili. Své peníze používají pro investice, nákup nemovitastí a pod. Proto se nezvyšuje tržba v maloobchodech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ty peníze navíc se cpou do chřtánu bezedné státní kasy ve formě daní!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A ty jsi nezaznamenal(a), že rostou i ceny.Každým rokem (alespoň) u nás roste vodné a stočné, zvedá se cena za odvoz odpadu, cena za elektriku, další a další ceny.Takže o kolik se zvedne průměrná mzda, tak o tolik nás zase stát okrade jinde.I když já nepozoruji, že by mě ve firmě přidávali.Pracuji tam již pátým rokem a mám stále 10000 Kč čistého (sice někdy je to o něco víc, to když nám nařídí měsíčně dva přesčasy, ale toto také pak zvyšuje průměrnou mzdu).Takže průměrná mzda se nám zvyšuje počtem odpracovaných hodin a ne přidáním na mzdě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek