Jak je možné že roste průměrná mzda, když je ekonomická krize?

Nejlepší odpověď
jendahun

Když jeden dostane deset hrušek a ty kulové,dostali jste v průměru každý pět hrušek.Tak to tady funguje.Ekonomická krize?To je kamufláž jak dostat z lidí jejich peníze,když už není z čeho ždímat a lidi se nechtějí nechat dobrovolně škubat.

Další odpovědi
led

Mzdy sazvyšujú valorizovaním, dvíha sa priemerná mzda. Ale pozor, zvyšovanie priemernej mzdy neznamená zvýšenie kúpnej sily danej mzdy. Reálna mzda vďaka kríze (už to beriem ako obľúbenú výhovorku) v skutočnosti klesá. Stačí, keď sa pozriete v nákupných strediskách na vystavený nákupný košík. Toho tovaru je tam čoraz menej.

Drap

To je a bylo zatím při každé krizi. Bohatí na ni vydělávají a ostatní chudnou. Pokud roste průměrná mzda, lze z toho odvodit, že to skutečně takhle funguje i u nás.

KdoSiOdJinud

Bohatší jsou bohatšími :)

pusinka50

vláda a vládní úředníci, ministři, poslanci, senátoři, manageři větších firem, lékaři, kterým se stále přidává na platě atd., ti nám spolehlivě stále zvedají průměrnou mzdu

lexx

To máte na mysli ty potištěné barevné papírky bez reálné hodnoty kterým se říká peníze ? Přímo učebnicový příklad iflační spirály když mzdy honí ceny a ceny mzdy. Konec v nedohlednu a Bůh s námi.