luckykubrt

Jak je možné, že rorýs dokáže za letu i spát?

Nejlepší odpověď
Kepler

To bude asi jako s těmi velrybami. Půlka mozku spí, půlka hlídá a občas si to prohodí.

Další odpovědi
Drap

Při spaní odpočívá jen polovina mozku. Po jisté době se poloviny vymění. Z toho důvodů může spát za letu. K letu mu stačí využít jen jedné poloviny mozku.

fcoop

Nejen rorýs.
Umějí to i lidé.
Takový let z Prahy do New Yorku jednoho unaví,takže si cestující schrupnou.
A někteří vypnou i tu půlku mozku,kterou disponují.
V bdělém stavu ji stejně nepoužívají.

mosoj

Něco svého by nebylo, Keplere ? Totéž platí i pro tázajícího.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-zvire-ci-zvirata-spi-tak-ze-spi-pouze-pulka-mozku-druha-hlida-a-po-nejakem-case-si-ty-pulky-ulohu-vymeni

luckykubrt

mosoj: Kdybych to věděl, že jsi se na to ptal tak bych to nedával. Ale i tak ta otázka byla položena jinak než ta tvoje. 🙂