dmatejek777

Jak je možné, že parašutisté nemají výškovou nemoc, když se pohybují ve výšce až 13000 m?

Doplňuji:
či ve výšce o něco nižší

Nejlepší odpověď
badisko

Co mas presne namysli …pokud myslis vyskovou nemoc …jako maji horolezci tak tedy akutni horskou nemoc nestaci telo tak rychle reagovat jako u vyspupu ci sestupu z hory ..take jsou to lide cviceni a urcite nebudou dehydrovani a vycerpani podobne jako horolezci…si spocitej jak dlouho trva pad z 1300 m na zem …:D takze proc?..jsou v techto podminkach pouze chvili …
Doplňuji:
Pak to bude take stejne …nejvetsi problem by ti nejspis udelal tlak a jeho zmena a to v podobe zalehnuti usi a chvilkova dezorientace podobne jako to byva u nekterych lidi v letadle …toto se ale nestava vsem a nemoc z prevyseni by take nemela hrozit zalezi na vysce rychlosti stoupani ci klesani a casu stravenem v urcite vysce a..dalsich vecech …

Další odpovědi
Dochy

Souhlas s badisko. Navíc mám silný pocit, že parašutisté bez dalšího spec. vybavení neskáčí z 13km, ale tak ze 4–5 max. 7–8 (ale nepodařilo se mi dohledat a ověřit)