VampGirl

Jak je možné, že netopýr může spát zavěšený hlavou dolů aniž by spadl?

Nejlepší odpověď
BEAES

Ve dne netopýři odpočívají na tmavých místech, v jeskyních a krovech domů. Protože mají velice slabé nohy a křídla, spí netopýři zavěšení vzhůru nohama. Když chtějí potom vzlétnout, prostě se pustí a při pádu roztáhnou křídla. Viset vzhůru nohama je nestojí vůbec žádnou námahu, protože mají svalovinu trupu spojenou šlachami přímo s pařáty. Když se chce netopýr pověsit, najde si prostě vhodné místo, chytne se, přestane mávat křídly a uvolní tělo. Váha nehybného těla stáhne šlachy pařátů a ty se sevřou. Tak by vlastně netopýr zůstal viset, i kdyby umřel.

Zdroj: http://www.pat­hfinder.cz/5ru­briky/priroda/cte­ni/netopyri_zaj­.html