independent

Jak je možné, že Němci veřejně přiznají že jsme pro ně levná pracovní síla?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni na tom nic co by bylo protizákonné. Neříkají to jen Němci, ví to celý svět.

Další odpovědi
da ny

Pro ekonomicky silné země, jsou ty slabší vždy levné pracovní síly.
Je to logické a hlavním rysem společnosti, které jsme součástí.
A Němci také raději zaměstnávají ještě levnější pracovní síly než Čechy.
Čech pracující v Německu, Rakousku, Itálii, UK apod. je často odborně vzdělán (zdravotní sestra, číšník, lékař, topenář aj.), kvalitní pracovní síla, šikovný,pracovitý, ve fabrikách a při nekvalifikované práci až otrokem…
Jen tam, kde vyžadují kvalifikovanou pracovní sílu si Čechů považují a dokáží náležitě ocenit… ;)
Naši zaměstnavatelé též rádi zaměstnávají levné pracovní síly (cizince).
Pro agebturní firmy, tady nebo tam je to dobrý byznys
„Montovny“ jsou za humny, Asie trochu z ruky (tam se využívají síly bez odborných znalostí v hojné míře). Náklady na mzdy nižší, než zaměstnanci v Německu (tamní nebo cizinci).

Lamalam

Protože je to pravda.

anonym

Asi proto že Německo má obrovský podíl na ekonomice ČR má i zde většinu německých výrobních poboček v ČR a mimochodem že jsme pro ně levná pracovní síla? To ví také Japonci,Čínané,A­meričané,Ruso­vé a Holanďané…

led

Prečo by nemali priznať pravdu? Hodinová sadzba je v Nemecku vyššia než v ČR.

Kryšpín

Poněvadž čecháčkové po dlouhá léta nemají svoji hrdost, častečně jsou patolízalové a čistokrevní poseroutkové, bobky před skopčáky, bobky před komunisty, bobky před normalizátory, bobky před neviditelnou rukou trhu / trhni co nejvíc /, a bobky před nýnějšími již velmi normalizovanými našimi sousedy

Kepler

Tak, ono se to ví všeobecně. Spíš se divím, že údajně plánují část výroby Škody převést do Německa, kde mají dělníci 3 – 4 x vyšší plat. To mi hlava nebere. Škodovka je pro VW nepříjemný konkurent uvnitř koncernu, tak nejspíš máme lepit jejich průser s podvodným SW.

independent

Právě v souvislostu se Škodovkou jsem to myslel, tak ať přestěhujou výrobu Passata k nám, to by čučeli jak by se zvedl zájem.

independent

Já vím že oni to ví, ale že to veřejně přiznají když jsme rovnoprávný člen EU

Lamalam

Ekonomicky rovnoprávný člen EU nejsme.

Kepler

Rovnoprávný člen tak docela nejsme. Ekonomiku diktují hospodářsky silné země s Německem v čele. To ostatní jsou plebs, které jen užírají dotace.