Jak je možné, že někteří lidé dorůstají do výšky i nad 215 cm a víc?

Děkuji.

Upozornění
Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
Alesh

Musíš se v mládí dostatečně zalívat.

P. S. Ta slečna je skoro akorát, ani se nebude muset moc ohýbat. 😉

Kepler

Zpravidla to bývá dědičné. Pak ještě existuje orgán zvaný podvěsek mozkový neboli hypofýza, který produkuje růstový hormon. Pokud je ho moc, člověk vyroste nad průměr. Někdy se dá hovořit o patologickém stavu – gigantismu, zvláště u dětí. Po dokončení růstu způsobí nadprodukce růstového hormonu syndrom zvaný akromegalie. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Gigantismus.