Complex

Jak je možné, že mladíkovi na masopustu explodoval v ruce starý fotoaparát? Co v něm konkrétně může vybouchnout?

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/krimi/498148-mladikovi-na-masopustu-explodoval-v-ruce-stary-fotoaparat-prisel-o-cast-ruky.html

Nejlepší odpověď
Edison

Evidentně jsi ten článek ani nečetl: „Muž na fotografování zřejmě používal jednu z nejstarších metod odpalování blesku, a sice ručně zapalovaný hořčičný prášek, který se umísťoval do baněk. Metoda se používala na konci 19. století. Z hořčíku se také vyráběla směs určená na ohňostroje nebo při divadelních představeních.“

Další odpovědi
Hlada

Je to novinářská kachna. Fotoaparát ani hořčice nebouchá ani se nedává do žádných baněk.
Nejspíš použil směs hořčíku s hypermanganem. To se ale zapalovalo mimo, na podložce.

nyjono

Přece to v tom článku píší…

Muž na fotografování zřejmě používal jednu z nejstarších metod odpalování blesku, a sice ručně zapalovaný hořčičný prášek, který se umísťoval do baněk. Metoda se používala na konci 19. století. Z hořčíku se také vyráběla směs určená na ohňostroje nebo při divadelních představeních.

zjentek

Že tys ten článek ani nečet!?

Sysal chemii, aby dosáhl blesku!

led

Kedysi, nie je to tak dávno (čo to je 50 rokov) sa amatérskym spôsobom zápalná zmes (ako píšu niektorí „hořčičný prášek“) balila do obyčajného igelitu a odpalovala plochou 4,5V batériou. Bola som svedkom, keď človek, ktorý to robil, omylom nechal zapnutý vypínač (nepoužil zvonkové tlačítko) a keď priložil kontakt k sáčku s touto zmesou, ktorý držal v ruke… tá ruka potom dlho nebola pekná a to hovorili lekári o šťastí.

mosoj

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bleskový_prá­šek

Edison

Hlada se opět mýlí… Ta směs se dávala do baněk a mohla být vložena leckde. Některé aparáty na to měly slot na těle na vrchu, některé dokonce přímo v těle, jako třeba jeden z modelů polaroidu.

nyjono

Edis, omluva, tvá odpověď mě nějak minula 🙂

nyjono

Edis, omluva, tvá odpověď mě nějak minula 🙂