shooter

Jak je možné, že mi nefunguje mikrofon z headsetu?

Zkontroloval jsem ovladače, softwarově mi to nehlásí chybu. Ale mikrofon nejde. Jde o dnes koupený headset hama
Doplňuji:
Do PC, vše co jsem mohl (bez otevření bedny) jsem zkontroloval. Systémově zapnul, nikde žádná chyba. Zvukovka je rok stará.

Odpovědi
cochee

Neříkáš, co je to za headset. Jestli je konektor jack se 4 póly, tak ten se hodí do mobilu jako hendsfrí, ale do PC ne, tam je třeba dvou jacků, jeden pro mic a druhý pro sluchátka.

ptáč

Kam se zapojuje headset? Do mobilu, nebo do PC? U PC je těžší prokouknout do zákoutí všech obvodů, ale přeci jen je nějaká šance spustit něco ze systémové lišty a zapnout mikrofonní vstup. U mobilu to je hračka, ale to je pro odborníky.

Zdroj: http://www.hash­.cz/inferno/o­tazky.html

Hlada

Nejdřív je potřeba zjistit, jestli je chyba v mikrofonu nebo v PC. Vyzkoušej funkčnost mikrofonního vstupu pomocí jiného mikrofonu a mikrofon od sluchátek v jiném zařízení. Pak pokračuj tady v diskuzi.