Jak je možné, že má žena menstruaci, když jí odebrali vejcovody?

Nejlepší odpověď
tomas.k

Pohlavní hormony jsou produkovány ve vaječnících a sliznice dělohy je pak ovlivňována jejich množstvím v krvi… vejcovody se ani na jedné ze jmenovaných věcí nepodílejí. Že vajíčko nemá jak putovat do dělohy nemá v tomto případě význam, protože menstruační výtok se skládá převážně z odloučené sliznice dělohy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vej­covod

Další odpovědi
Ella

dělohu stále má, výstelka, která připravuje dělohu na příjem oplodněného vajíčka se dělá právě v děloze a jelikož už žádné vajíčko nikdy nepřijde, tak bude žena menstruovat… tělo nepozná že vejcovody, které poskytují cestu vajíčku chybí a že by se tudíž neměli připravovat na usazení oplodněného vajíčka, jelikož žádné nepřijde…
je to prostě účel a úkol dělohy, tak to bude dělat každý měsíc..

Luciášek32

protože spermie nemají nožičky tak vajíčka si pro ně musí dojít a pak bude miminko