IPfree

Jak je možné, že má Fio banka míň zaměstnanců než poboček?

Dle údajů z jejich výroční zprávy byl minulý rok průměrný počet zaměstnanců 53, přičemž počet poboček byl 80. Jak je to možné? (počet zaměstnanců v minulých letech byl podobný /kolem 50ti/, takže nemůže jít o překlep)

/úprava: Jde mi spíš o to, jak je možné že nějaká pobočka funguje bez zaměstnanců?

Odpovědi
Drap

Co je na tom tak divného? Znám jednu obchodnici, která má 5 obchodů a zvládá to sama s manželem.

ivzez

Pobočka bez zaměstnanců by nejspíš nefungovala.
Pokud ale má několik poboček otevřeno jenom část týdne,
zvládne jeden zaměstnanec pracovat střídavě ve dvou, …

Dochy

Jsou různé možnosti. Pokud vím dost často mohou lidé pracovat „na IČO“ – pracovník má své IČO a jako „firma“ může mít s bankou smlouvu, že tam bude pracovat. Pro „zaměstnavatele“ to má výhodu v tom, že nemusí řešit agendu se zaměstnanci, různá pojištění, daně ze superhrubé mzdy apod. Pro „zaměstnance“ to má výhodu v tom, že zpravidla dostává trochu víc peněz a vztah není omezen zákoníkem práce. Nevýhody: sám se musí starat o pojištění, není chráněn zákoníkem práce, dovolené a příp. nemocenské má jen takové jaké si domluvil ve smlouvě…