Lurius

Jak je možné, že kočky poznají, že vás něco bolí a jsou schopné vás té bolesti zbavit?

Je jedno jestli mě bolí nějaký sval nebo kost, kočka to místo prostě najde a lehne si něj, například včera mě boleli záda, kočka hned přiběhla, prohlídla si mě a stočila se mi na zádech do klubíčka a hlasitě deset minut předla a hřála jako pec, pak slezla a bolest úplně zmizela, jak to dělají?

Nejlepší odpověď
klumprt

Nebo takhle: Sedím pod bytelnou poličkou, na jejíž hraně stojí padesátikilová kovadlina. Přijde kočka, pozná, že mě něco bolí, vyskočí na poličku, shodí kovadlinu a je po bolesti.

Další odpovědi
annas

Jsou kočky léčitelky”
Autor: Redakce i60

Živý tvor vnímá a vydává energii. Člověk má tyto schopnosti omezené, takže energie hodně ztrácí. Kočka je na energii vnímavějš, má opačnou polarizaci jhako člověk.

Když v našem těle dochází k hojení, je třeba víc energie. Organismus ji stahuje z ostatních částí těla, aby navšil zvýšenou potřebu energie. Stává se, že si třeba na ránu přiložíme dlaň atd., tím okruh energie, většinou nevědomky, uzavřeme.

“A kočka koncentraci energie nějak pozná. Možná ji i vidí, ale podle mých zkušeností ji vnímá určitě i jinak.”

„Může tedy kočka léčit?“

Autor píše, že se nesetkal s ničím, co by tuto teorii nějakým způsobem potvrzovalo, ale předpokládá , že podle zkušeností, je to možné…

Vychází z toho, že „ve starých textech jsem se setkával s termínem: „léčení stínem“. Podařilo se mi zjistit, že je to obrazné označení pro situaci, kdy pouhá přítomnost v blízkosti osoby, vyzařující silnou a vyrovnanou pozitivní energii, je léčivé. Kočka určitě takovou energii má."

Kepler

Možná náhoda, možná ne. Jestli to náhodou nebylo naopak, že kočka si hledala teplé místečko. Nemocná nebo zanícená místa mívají trošku vyšší teplotu, takže ti mohla pomoci mimoděk a její tělesné teplo napomohlo tvé úlevě. Jenom vlastní teorie.

anonym

Zřejmě to možné není. Nejjednodušší odpověď bývá obvykle ta správná 🙂 Takže než abychom hledali nadpřirozené schopnosti můžeme s úspěchem konstatovat že kočka žádné nemá, už jen proto že nikdy žádné nebyly prokázány.

Pokud si kočka náhodou lehne na místo které vás bolí a dlouhodobým působením tlaku a tepla vás bolesti zbaví, nelze to hned považovat za úmyslné jednání, jistě vám to udělalo radost, přesto to byla zřejmě jen náhoda.

Kryšpín

Dvounohá také někdy, a některé ztenčí i peněženky