VampGirl

Jak je možné, že kočka téměř vždy najde cestu domů?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Prý má v sobě něco jako zabudovaný kompas a přestože ji odvezeme někam pryč daleko od domova a ani nemusí cestu vidět, vrátí se.

Další odpovědi
hanulka11

Kočky trefí domů

Tajemství tohoto jevu spočívá v jejich perfektní paměti, skvělé pozorovací schopnosti a vynikajícího sluchu kočky. Tato zvířata si dokážou zapamatovat detaily krajiny a charakteristické zvuky, které jsou s ní spjaty. I když kočka nemá tak dobrý zrak ve srovnání s lidským, dokáží si zvířata lépe zapamatovat jednotlivé detaily, jejich rozmístění a charakteristické zvuky, které s nimi souvisí. Mohou to být zvuky výrobního závodu v okolí, vlak na nádraží, bučící krávy, zvuk odbíjejících zvonů a spousta jiných ruchů.

Ale nejsou to jen zvuky, které jsou důležité. Zvuky mohou být v různých místech podobné. Důležitý pro jejich orientaci je také směr a intenzita zvuku. Kočka dokáže vnímat zvuky o frekvenci 60–70 000 Hz, což znamená, že dobře slyší vysoké frekvence, včetně těch, které lidské ucho nedokáže zaznamenat. Zvuky, které my vůbec neregistrujeme, kočka dobře slyší a zapamatuje si je. Kočky dokáží zvuky dobře specifikovat a rozlišit je. Vědci tvrdí, že mají dokonce schopnost vnímat magnetické pole země, jejich změny v okolí a využít tyto poznatky při putování.

Zdroj: http://kockapes­.cz/obsah/ztra­tila-se-kocka