Strange

Jak je možné, že kobylky napadají pole v Africe, a u nás nic?

Nejlepší odpověď
Drap

U nás jsou uplně jiné druhy kobylek a taky mají rozdílné podmínky pro vývoj. Tam kde se toto vyskytuje, a není to jen Afrika, tak se kobylek vylíhne tolik, že brzy dokáží sežrat všechny rostliny v okolí, takže pud sebezáchovy je žene dál a dál.
Doplňuji:
Naše pole ani kobylky nepotřebují, ty dokáží spolehlivě zlikvidovat nařízení a politika EÚ

Další odpovědi
knedlik123

Ale uz tady taky obcas byly, nekdy ve stredoveku bylo asi po100 let teplejsi klima,a to uz nekolikrat. Z toho duvodu doslo taky k osidleni Gronska,kde bylo polni hospodarstvi mozne,na rozdil ode dneska.

MK44

Kobylek netřeba. Pole si dokážeme zdevastovat i bez nich. Zastavováním zemědělské půdy různými zónami, sklady a překladišti, městy rodinných domků, dálnicemi s nájezdy u každé vsi, monokulturou řepky na biopříměsi, podporou jejich neobdělávání…

Ale ono až se ještě trochu globálně oteplí a v Africe nebude co žrát a pokud u nás ještě jo, tak se dočkáte.

beer

Kobylky jsou většinou masožravé a napadají pouze hmyz !!
Saranče stěhovavá (Locusta migratoria), jak se správně tento druh jmenuje, je býložravá, u nás nežije. Proto máme od tohoto druhu klid ))
Studium. Více ve zdroji.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sa­ranče_stěhova­vá