Jak je možné,že jsou dnes v prodeji odrůdy jablek,která mají dobu konzumu říjen-prosinec? Je to už nebo ještě?…:D

Dovoz např.Holandsko,o­drůdy Jonagold,Goldeny atd.? Cena je cca 28kč/1kg.

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to ještě a to není ještě udán rok !!!
Jo dusíkpvá atmosféra a chlad udělá své s podobou ale i chutí !!!
Doplňuji:
U jablek je to stejné jako u ženských s botoxovými injekcemi.

Další odpovědi
briketka10

je to možné, ale já taková jablka vůbec nekupuju, tak si nemusím lámat hlavu proč tomu tak je..

www

Otázce příliš nerozumím.
Pokud teď, 30.6. koupíš jednu z těch odrůd, při skladování např. v lednici ti tak dlouho nevydrží. Rozumím době spotřeby a ta je určitě mnohem kratší.
Cca půl roku při správném skladování vydrží jen pozdní odrůdy. A to přesto, že jsou nové a ještě novější odrůdy odolnější.
Zkušenost

anonym

Bohemico, je mi jasné, že v tom jasno máš. Holt letošní jablka ještě nedozrála, takže ta, na něž se ptáš, jsou z loňské úrody a díky skladování … prostě jak píše mosoj. Dnes jsou technologie, kdy se dá docílit i toho, že ovoce natrhané nezralé dozraje v halách a vydrží několik měsíců nad dobu, kterou by vydrželo za skladování za normálních podmínek.
Nejlepší je ovoce čerstvě utržené. Čím déle leží někde v chladírně a dozrává, tím méně mu věřím. Jenže jak zjistím, že to tak je, že?
No a u těch jablek z Holandska to může být stejný vtípek, jako třeba u růží. Dovezou se na holandský květinový trh z Afriky, při prodeji dostanou štítek holandské „tržnice“ (burzy) jako země původu a pak si s tím spotřebiteli klidně lámej hlavu.
Něco podobného máme dnes se zbožím „vyrobeno v EU“. Taky se dá stěží vystopovat, o čí výrobek ve skutečnosti jde.