icurusL

Jak je možné, že je toto legální?

Jak je sakra možné, že je legální, že TV Barrandov vysílá pořad EZO.TV, kde jsou různí tzv. „léčitelé“ a „kartářky“ a obírají s prominutím blbé lidi o peníze, kteří věří tomu, že jim to nějak pomůže?

A to nemluvím o těch stupidních soutěžních hrách, které mají vždy nesmyslnou hledanou odpověď. Viděl jsem hru, kde máme spočítat kolik korun je na obrazovce. Výsledek byl 217 nebo tak nějak, volající řekl to číslo a neuznali mu to. Když odhalili odpověď, tak číslo bylo 88 a u bankovek se objevili takové červené kolečka, jakože „tady je bankovka/koruna“. Podvod vedle druhého.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Protože takoví lidé prostě jsou a chtějí to slyšet. Nemůžeme zakazovat lidem říkat věci v televizi jen proto, že jsou to blbosti. Je-li někdo dostatečně hloupý, aby rozhazoval peníze za kartářky, rozházel by ty peníze někde jinde tak jako tak.

Třeba v Británii je to tak, že můžeš tyhle blbosti provozovat, ale má to i svá pravidla. Například léčitel může „léčit“ rýmičky, ale nabízet „léčbu“ rakoviny nebo jejích symptomů je těžký zločin, za který půjde do vězení.

Tak by to podle mě mělo být i v Česku. Svoboda slova, ale zabránit hyenismu na těch nejbezbrannějších a nejzoufalejších.

Další odpovědi
Kepler

Souhlasím s kolegou. Kdo věří takovým peetchovinám, ten si zaslouží být okrádán. Podobnému tématu jsem se věnoval i zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-pocit-ze-jste-propasli-vynikajici-nabidky

ivzez

Co není zakázáno, …

Souhlasím s Psychoticem, „alternativní medicínu“ a její propagaci tam,
kde může uškodit velkému počtu lidí, by měl stát mít pod kontrolou.

Škoda, že někteří (jinak i rozumní) lidé nejsou schopni
(nebo ochotni??) si uvědomit nebezpečí, jež takto šíří…

Kryšpín

Dobré papů ze supermarketů a hry poté dají občané a ovčané pokoj

Drap

Zřejmě to legální je. Pokud se domníváš , že to legalní neni, je tvojí povinností podat trestní oznámení.

led

Toto sa treba opýtať tých humoristov v komisii pre televízne a rozhlasové vysielanie, ktorá schvaľuje licencie.