Avatar uživatele
anonym :D

Jak je možné, že ideologie jako fašismus či komunismus nejsou zakázané?

Jak je možné, že ideologie jako například fašismus či komunismus nejsou zakázané, když stejně jako třeba nacismus vedou k potlačování lidských práv a neshodují se s demokratickými principy?

Zajímavá 0 před 517 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

A co demokracie s vlastním výsledným produktem zvaným konzum, ten podle tebe k potlačování lidských práv nevede?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Nemýľte si politickú ideológiu s jej praktickým uvádzaním do života.
Veľmi zjednodušene…
1 – Fašizmus sám o sebe bol a stále je silne jednostranná nacionálna ídea s potlačením práva a rovnosti národov.
2 – Komunizmus, myšlienka uprednostňuje rovnosť a právo na život ľudí všetkých národov. V praxi táto myšlienka bola predčasná a vplyvom antagonistických tried v spoločnosti bola zneužitá na potláčanie slobody iných.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Problém je, že myšlenku zakázat ani nelze. Můžeš zakázat tak maximálně propagování té myšlenky, ale omezovat třeba i diskusi o ní je za hranou toho co chápeme jako demokracie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Další „bystrého rozumu“, co?

Žádné ideologie nejsou zakázané, protože ideologie nelze zakázat. Máme svobodu svědomí, náboženského vyznání a kultu. V co si kdo věří, nebo nevěří, je jeho věc, právo a nikoli starost někoho jiného, či celku.

Ovšem výkon práv jedince končí tam, kde začíná výkon práv druhého jedince, či oprávněný, nezbytný, zájem celku. Proto je zakázáno určité ideologie veřejně propagovat, vychvalovat nebo šířit. A mohli bychom, pokud by na protější straně byl nejen „bystrý rozum“, ale opravdu bystrý rozum, vést diskurs na thema, je-li toto opatření opravdu nezbytné v demokratické společnosti, protože já si to nemyslím.

V každém případě, být nacistou, bolševikem, komunistou, nebo fašistou, není protiprávní, není zakázáno.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pepa25 Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Protože komunismus v jádru neměl špatnou myšlenku. To ti lidi z něj udělali něco, čeho se mnoho lidí bálo. Všechno je to o lidech.

Komunismus dobře funguje v kybucech (Nevím, jak se to píše.) a většinou i v obyčejných rodinách (Mám na mysli matka, otec a děti.).

O fašismu toho moc nevím. Vždycky jsem si myslel, že fašismus je zákazaný, ale teď si mě teda dostal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Obě tyto ideologie je zakázáno propagovat. Ale dost často k tomu dochází a není to postihováno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Hele kámo lidská práva, podívej na čutálisty v Kataru miliony fandů zírá a demokraté dodržující a obhajujicí lidská práva na př. Češi jednají s papaláši tohoto státu nebo dokonce mají snahu uzavírat kšefty se šejky kde se provozuje bičování pohrdá se s jiným pohlavím / homosexuálové mohou dostat tvrdý trest / anebo muslimka souložící s nemuslimem až trest smrti.
To taková šála uherského papaláše je tragédie pro Markétu ale Katar je OK.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Rokio, život v kibuce má ďaleko od ídeí komunizmu

Nový příspěvek