df

Jak je možné vystupovat a tvářit se jako inteligentní člověk a být přitom tupý jako poleno?

Podle mě jsou to velice nebezpeční jedinci

Nejlepší odpověď
Ametyst

Většinou stačí, když otevře pusu, a hned je po iluzi inteligenta.

Další odpovědi
Filip84

Ne, nejsou, protože jsou prohlédnutelní během jednotek minut, nejpozději však v okamžiku, kdy otevřou hubu.

Rokio

Ne, nejnebezpečnější individua jsou lidé, kteří páchají úmyslné zlo bez špetky lítosti ze zvlášť opovrženíhodné pohnutky.

Justin1

Asi tak, že se člověk naučí nějaké odborné fráze, kterým nerozumí, a potom je namátkou vybírá a říká v situacích, do kterých se tyto fráze nehodí.

led

Skutočne najnebezpečnejší ľudia sú tí, ktorí pod plášťom dobra, (a tu si vypožičiam úryvok z odpovede Rokia) „páchají úmyslné zlo bez špetky lítosti ze zvlášť opovrženíhodné pohnutky…“
Ale, sú ešte nebezpečnejší jedinci, to sú tí, ktorí navonok nevystupujú ako tí zlí.

Zvlášť nebezpeční sú ľudia, ktorí svojimi neustálymi jednostrannými prejavmi o dobre jednej strany a zlu na druhej strane, páchajú záškodnícku činnosť práve v prospech nimi neustále predstavovaného zla. Presne tak, ako vo svojom diele Vladár učí veľký Niccolò Machiavelli.
Ukáž problém tak, aby divák videl to, čo chceš ty, aby videl, čo chceš ty, aby veril, čo chceš ty, aby konal… Veď ho tak, aby veril, že ho vedieš správnou cestou, aby kľaknúc na kolená prijal údel raba on sám z vlastnej vôle.
Napríklad, ak neustále budete jednostranným preferovaním haniť útočníka a napadnutého naopak, neustále vyzdvihovať, konáte naozaj záslužnú činnosť v prospech napadnutého?
Nebezpečie zákernosti skrytej formy neustálym jednostranným záporným zvýrazňovaním zla jednej strany, ho vkladá do ľudskej mysle, kde v podvedomí zlo nadobúda prevahu nad prejavmi dobra a stáva sa tak určujúcim prvkom konania človeka. Človek takto konajúci a navonok tváriaci sa ako ktosi iný, je zvlášť nebezpečný nielen pre jedinca, ale i pre samotnú spoločnosť, štát, svet.

dubraro

Je to možné i poměrně časté.

Kryšpín

Cpou se hlavně do politiky, ovšem co hlava to názor jedni ze současného stavu obviňují komunismus, další neoliberalismus nebo hedomismus, ale hlavně v české kotlině jsou tři zhoubné nádory u inteligentů s bělo límečkem.
ztráta studu
rozvoj bez respektování norem
pocit tíživé nemoci
Diagnoza: Žijeme v zemi, kde nic není hanba, jak kultůra, respekt k právu a úcta k okolí je minimální.

elkon

Nelze, protože dotyčný na to nemá.

Ametyst

Zase mi to připomnělo skvelý film s Peterem Sellersem “Byl jsem při tom”, jak se hloupý zahradnik shodou událostí stane prezidentským kandidátem. 🙂