Avatar uživatele
Kelt

Jak je možné potrestat odpovědné osoby za úniku koronaviru?

Nevím, zda to jsou potvrzené zprávy, ale prý Čína zkoušela nové biologické zbraně a díky tomu unikl Koronavir a výsledky vidíme stále. Pokud by se to prokázalo, že opravdu bylo něco použito, kdo a jak může proti viníkovi zasáhnout? Nějaká komise OSN, Rada a pod? Mohou pak všechny státy požadovat nějaké sankce za mrtvé? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1464 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Osobně bych s těmi úniky zacházel opatrně, neboť:

  • jde pán po ulici takovým pomalým širokým krokem a za ním vzrušeně diskutuji dva jiní pánové. Po chvíli ho předejdou a jeden z těch dvou se ptá: „Promiňte pane, sledujeme vás už chvíli a nemůžeme se s kolegou shodnout. Kolega je ortoped a tvrdí,že vaše chůze je způsobena artrózou kyčelního kloubu.Já jsem neurolog a domnívám se, že vaši chůzi ovlivňuje zánět sedacího nervu. Můžete nám říct, co z toho je pravda?“ Pán se na něj smutně usměje a povídá: „Koukám, páni kolegové, že jsme se v diagnóze zmýlili všichni tři. Já jsem internista a myslel jsem si, že to bude jen takový malý, obyčejný prd… ale bouhužel nebyl “

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Jako biologická zbraň je to nepoužitelné. Nedá se to zacílit, má to dlouhou inkubační dobu, průběh nemoci je mírný.
To už jsem ochotnější uvěřit hypotéze, že to uniklo z laboratoře, kde se s viry pracuje. I tak se mi to ale zdá jako málo pravděpodobné. Virové epidemie nejsou ničím výjimečným.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Nesmíte všemu věřit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Je to jen jedna z konspiračních teorií. Někde jsem dokonce četl, že se umělý původ viru neprokázal. Koronaviry prostě občas zmutují. Přesně podle principů Occamovy břitvy: nejjednodušší vysvětlení zpravidla bývá to nejsprávnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aftacek

@dudu https://youtu­.be/P2KW1kud9fg?t=871

Upravil/a: aftacek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek