Avatar uživatele
Pokročilý

Jak je lež trestána?

Nebudu uvádět v dotazníku sčítání lidu pravdu, může se mi něco stát? Jak to vidíte vy? Nepřipadám si jako v demokratickém státě!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Taky mně to se.e,ale prý vyhrožují pokutou 10000 Kč.Uvidíme po tom sčítání jak budou opět zneužita data. V tomhle kocourkově je vše možný.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

V demokratickém státě se lhát nemusí, takže vlastně není, co trestat.


Avatar uživatele
Bronzový

Některá lež zjistit asi nepůjde, ale napadá mě proč to dělat... Sčítání je drahý a náročný projekt.


Avatar uživatele
Pokročilý

Osobně mám proti tomuto veliké výhrady, nepovažuji stát za tolik bezpečný, abych mu sděloval tak citlivé informace, nicméně si myslím, že není v lidských solách zkontrolovat zda někdo lže či nikoliv.

Sčítání lidu se řídí zákonem, který je v linku. Podle mě je protiústavní. Vynucování si informací pod pohružkou finančního. postihu.

Zdroj: http://scitani.cz/sldb2011/red akce.nsf/i/zakon_o_scitani_lid u_domu_a_bytu_v_roce_2011/$Fil e/z296_09_sldb2011.pdf


Avatar uživatele
Bronzový

Podle mého názoru Ti v současné době nehrozí vůbec žádné nebezpečí. Dokud zde bude vládnout tento demokratický režim (na který někteří lidé nadávají), potom i kdyby tě někdo žaloval a odvolával se na to, co jsi napsala do formuláře o sčítání lidu, tak to soud jako důkaz nepřijme. Naopak, Ty bys mohla podat žalobu - jak to, že se tento údaj dostal ven?

Něco jiného by bylo, kdybys přiznala, že schováváš v pokoji pod kobercem milion korun. Pak by se mohlo stát, že to někdo někdy někde někomu řekne a Tebe později navštíví bytový zloděj. To je ale velmi málo pravděpodobné, protože vše, co napíšeš, je anonymní a tajné.

Úplně něco jiného ale je, co by se mohlo stát mnohem později, např. v případě války. Přestav si, že by před druhou světovou válkou, dřív než přišel k moci Hitler, kdy v Německu vládla demokracie, někdo do podobného dotazníku napsal, že je žid. Po nástupu Hitlera německá tajná policie (GeStaPo) velmi pečlivě prohlížela všechny tajné a důvěrné dokumenty a běda každému, kdo by něco podobného, třeba i jen z recese, napsal. Šel do plynu. Ale Tobě ani toto ani jiné podobné nebezpečí nehrozí, protože po zpracování se pro jistotu všechny výchozí údaje zničí.

Věřím, že všechna případná nebezpečí brali autoři dotazníku v potaz a žádné potenciálně nebezpečné otázky v něm nebudou.

Přesto zvaž každou svoji odpověď, jednak abys odpověděla pravdu, jednak abys zbytečně nevyzradila něco, co nemusíš.

Pokutu by platil jenom ten, kdo by zásadně odmítal účast ve sčítání. Když na některou otázku odpovíš nesprávně, tak se to nikdo nedozví, vždyť dotazníky jsou přece anonymní. Stát spoléhá na to, že naprostá většina lidí bude odpovídat podle pravdy.

Ničeho se neboj a zúčastni se!

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3913
Zlatý Drap 2386
Zlatý led 1688
Zlatý marci1 1316
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1190
Zlatý Kepler 975
Zlatý mosoj 864
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.