Syd

Jak je jazykovka časově náročná?

Je to brkančka – jenom odsedět si 4 hodiny a na doma třeba jedno cvičeníčko a pár slovíček na maximálně 20 minut denně, nebo člověk dostává každej den hromadu úkolů a každej tejden slovíčka z nový lekce, takže má i odpoledne co dělat aspoň dvě hodiny, když to nechce odbývat a chce dělat poctivě všechno co má, aby byl do hodiny připravenej?

Odpovědi
quentos

podle toho jaká a podle toho, jak pilný a nadaný jste student.
Osobně jsem v jazykovce nikdy nestudoval, takže ji znám jen z opačného pohledu, z pohledu učitele. Jsou jazykovky, kde se na hodinách akorát vyplňují cvičení – takové jsou na nic, tahači peněz a pokud z toho chcete něco mít, vyžaduje to skutečně důkladnou a systematickou domácí přípravu v řádu hodin.
Naproti tomu jazykovky, které dávají důraz na mluvenou formu (typicky např. jazykovky specializující se na přímou metodu – mluvila jste ale o němčině a do té se učebnice přímé metody teprve překládají) vyžadují domácí přípravu podstatně menší, ale důležité je si najít KAŽDÝ DEN aspoň chvíli…

mosoj

Jak pro koho.