Kazatel

Jak je energeticky náročný nový systém mýtného na českých dálnicích? A může ta krabička vybít autobaterii?

Odpovědi
mosoj

Enertgetická náíročnost ,bude podobná jako mobilní telefon, spíše menší.

Edison

Spíš autobaterii vybije „inteligentní“ nabíjení. Dnes je normální, že by zásuvka se zásuvka měla při vypnutí motoru vypnout. A odběr bude, dle mého, naprosto minimální ve srovnání s jinými spotřebiči. Pokud to ale někdo nechá zapnutý delší dobu, vybije akumulátor celkem spolehlivě stejně, jako jakýkoli jiný spotřebič, nebo žárovička (u os. aut třeba ta v kufru, když selže spínač).