Avatar uživatele
Kepler

Jak je důležité chápat mluvenou angličtinu?

Já myslím, že to důležité je, jinak dochází k úžasným nedorozuměním:

An Arabian guy at the aeroport:

  • Name?
  • Ahmed al-Rhazib.
  • Sex?
  • Three to five times a week.
  • No, no… I mean male or female?
  • Male, female, sometimes camel.
  • Holy cow!
  • Yes, cow, sheep, animals in general.
  • But isn’t that hostile?
  • Horse style, doggy style, any style!
  • Oh dear!
  • No, no! Deer run too fast.

Kdo neví: DEER je vysoká zvěř a stejně znějící značka traktoru John Deere…:-)) Teda to už by bylo krutě nad rámec zoofilie.

Setkali jste se i s jiným nedorozuměním, klidně i v češtině? Třeba na základě homonym nebo slov podobně znějících?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1689 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Kepleře, nemystifikuj. Traktory jsou John Deere a určitě to není podle jelena (deer) 😛

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

🙂 Tak to je dobrý vtip!!!
Mně se stal trapas: když jsem jedné lady pomohla něco přišít a opravit na šatech, vrátila jsem jí to, ona moc děkovala a řekla, že se jí to líbí. Já jsem řekla:" I hope." Její manžel se tomu smál snad půl hodiny. Místo abych řekla „I hope so“, že doufám, řekla jsem: To věřím! 🙂 Oni jsou pohodáři, takže jsme se zasmáli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

:) ;) Nedávals tohle cca před rokem woe? No nic, teď hned z první mne (jako obvykle) nic nenapadá, ale pokud by šlo o kulturní rozdíly…

Přijde žanská do čínské restaurace a úslužný čong zdvořile vyjmenovává denní nabídku: „Mamé skvelá pešený pesí stehýnkó, taký košiši ocáseky mámé – smašený…
Ženská zalapá po dechu a vyhrkne“ „Ježkovy oči!“ A čong „Fynikajísí folbá!“ ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

alien: to je možné, ale nevzpomínám si. Obšlehl jsem to konkurenční poradny. S tou čínskou restaurací jsi mi připomněl tu skvělou reklamu, kde odkryl poklop se a úslužně nabídl Bóbikááá…

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

:D :D :D Jóóó!!! BÓÓÓBIKÁÁÁÁÁ!!! :D :D :D

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jasně, než jsem to stihnul upravit, už jsi tam byl.

před 1689 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek