Kepler

Jak je důležité chápat mluvenou angličtinu?

Já myslím, že to důležité je, jinak dochází k úžasným nedorozuměním:

An Arabian guy at the aeroport:

  • Name?
  • Ahmed al-Rhazib.
  • Sex?
  • Three to five times a week.
  • No, no… I mean male or female?
  • Male, female, sometimes camel.
  • Holy cow!
  • Yes, cow, sheep, animals in general.
  • But isn’t that hostile?
  • Horse style, doggy style, any style!
  • Oh dear!
  • No, no! Deer run too fast.

Kdo neví: DEER je vysoká zvěř a stejně znějící značka traktoru John Deere…:-)) Teda to už by bylo krutě nad rámec zoofilie.

Setkali jste se i s jiným nedorozuměním, klidně i v češtině? Třeba na základě homonym nebo slov podobně znějících?

Nejlepší odpověď
cochee

Kepleře, nemystifikuj. Traktory jsou John Deere a určitě to není podle jelena (deer) 😛

Další odpovědi
Ametyst

🙂 Tak to je dobrý vtip!!!
Mně se stal trapas: když jsem jedné lady pomohla něco přišít a opravit na šatech, vrátila jsem jí to, ona moc děkovala a řekla, že se jí to líbí. Já jsem řekla:" I hope." Její manžel se tomu smál snad půl hodiny. Místo abych řekla „I hope so“, že doufám, řekla jsem: To věřím! 🙂 Oni jsou pohodáři, takže jsme se zasmáli.

aliendrone

:) ;) Nedávals tohle cca před rokem woe? No nic, teď hned z první mne (jako obvykle) nic nenapadá, ale pokud by šlo o kulturní rozdíly…

Přijde žanská do čínské restaurace a úslužný čong zdvořile vyjmenovává denní nabídku: „Mamé skvelá pešený pesí stehýnkó, taký košiši ocáseky mámé – smašený…
Ženská zalapá po dechu a vyhrkne“ „Ježkovy oči!“ A čong „Fynikajísí folbá!“ ;)

Kepler

alien: to je možné, ale nevzpomínám si. Obšlehl jsem to konkurenční poradny. S tou čínskou restaurací jsi mi připomněl tu skvělou reklamu, kde odkryl poklop se a úslužně nabídl Bóbikááá…

aliendrone

:D :D :D Jóóó!!! BÓÓÓBIKÁÁÁÁÁ!!! :D :D :D

Kepler

Jasně, než jsem to stihnul upravit, už jsi tam byl.