JájsemRaibek

Jak je definován čas uvedený u odletu letadla?

V letovém řádu je uveden odlet např. ve 14:00 hodin.

Ten čas znamená uzavření dveří letadla, odjezd ze stojánky nebo odlet ze startovací dráhy?

Jde mi o to, že let z A do B trvá 3 hodiny. V tomto případě bych měl být v místě B v 17 hodin.
Pokud je však čas odletu označen jako uzavření stojánky a pak letadlo čeká na dráze třeba půl hodiny, tak tam do pěti nebudu.
U autobusu nebo vlaku je to jasné. Pokud nemají zpoždění jako takové, tak odjezd ze zastávky je prostě odjezd. Ale nevím u toho letadla.

Nejlepší odpověď
autacek

Časy jsou tam dva. Jeden je předpokládaný odlet, druhý kdy se musíš (teoreticky) dostavit nejpozději k nástupu. Ze stojánky se to pohne a z dráhy vzlítne, až k tomu dá věž pokyn.

Jinak by to měl být čas odletu (na dráze).

Další odpovědi
led

Pre cestujúceho je dôležitý čas, kedy sa začína odbavovanie u vstupného pultu končí vstupom na palubu.
Pre pilota je to čas, kedy riadiaca veža dá povolenie k rolovaniu na štart. Teoreticky by mal byť rovnaký s časom podľa letového plánu.