dubraro

Jak je chráněna páteř závodníka?

Někdy se dívám na záznamy automobilových soutěží – rallye. Při tom dochází k těžkým haváriím, kdy ale z úplně rozbitého auta vystupuje posádka bez jediného zranění. Vím, že ta auta mají zpevněnou karosérii, že okolo jezdců je klec z tlustých trubek a že jsou pevně připoutáni čtyřbodovými pásy v anatomických sedačkách. Jak je to ale s hlavou? Mají na ní těžkou přilbu, jak to, že jim to třeba při čelním nárazu nezlomí vaz? Je snad i hlava nějak připoutaná?

Odpovědi
Edison

Myslím, že sis odpověděl sám. Dobře patrné je to třeba u přileb jezdců F1.