Darcy

Jak je chápán v CZ V. Dyk? Je uznávaným/res­pektovaným hudebním interpretem (kvalitním?)

dnes jsem totiž prvně slyšela jeho písničky – nevěděla jsem, že zpívá (zatím Vánoční s Koščovou a Šumavský otčenáš a jsou podle mě opravdu skvělé, mají atmosféru a emoce, jaké jsem u CZ/SK hudby dlouho nezažila).
Zajímá mě, jak je chápaný v CZ, je brán jako doopravdy dobrý zpěvák/skladatel?
Kdo je asi tak jeho „cílové publikum“ ?
(Já ho doteď vnímala jako herce.)

Nejlepší odpověď
elkon

Jak dokázal v kapele Nightwork, je vynikající zpěvák s velkým hlasovým rozsahem.

Další odpovědi
aevul

Kdo??? Musel jsem si ho vygooglit a jak jsem zjistil, skutečně nula.

cochee

„Jak je chápán v CZ“ je IMHO moc široce položeno. Jsou zajisté lidé, kteří ho „žerou“ a jsou zajisté lidé, kterým je u zádele a konečně jsou i lidé, kterým nejspíš odlítá zubní sklovina, kdykoliv ho uvidí nebo zaslechnou.

marci1

Dnes 12.11.2022 získal Vojta Dyk stříbrného Českého slavíka! 🙂

Darcy

našla jsem toho hodně na YouTube, taky různé spolupráce s jinýma zpěváky a hudebními formacemi. ja teda zírám. skvelé.
Zároveň koukámi na publikum, fakt široké spektrum lidí, není to třeba jako L. Bílá – kde ta skupina fanoušků je ± jasná. Tady je mix lidí.
Kouknu jestli bude mít nějaký konzert v srpnu 2023, zařadíme si ho do plánu na našem roadtripu po CZ. Líbí se mi ty malé klubové komorné akce.

cappuccino

Darcy, Vojta Dyk dnes ziskal Stribrneho slavika. Jeho vystoupeni bylo velice charismaticke. Sam rikal, jak v poslednich letech hral s kapelou a vydaval desky, pak dlouho nic nedelal a pak zazpival jednu pisnicku, za kterou dostal Slavika. Nakonec ji tam zazpival – Sumavsky otcenas – a bylo to fantasticke, primo carovne.
Davali to na Nove, treba to nekde najdes.

cappuccino

Tedy vlastne 2. misto na Zlatem slavikovi.

Darcy

>> elkon: jó taky žasnu – stará hudba, nová hudba, meditační.. Ten to válí.. a opravdu, úžasný rozsah nejen hlasu, ale i záběr, čemu se věnuje. Koukám občas Všechnopárty Karla Šípa, ale tu s Dykem jsem nevidela, akurát jsem to našla a jdu kouknout.
Já bohužel zachytila jeho jméno spíš z nějakého bulváru když o tom mluvili naše krůty v práci… Ke své škodě očividně, jestli bude mít nějaké konzerty, asi mám dárek pro mámu a její ségry. Zřejmě i sebe. Manželovi se ta vánoční líbí taky.

elkon

Ta kapela Nightwork ale už neexistuje. Byla to taková herecká recese (kapela složená z herců). Neměla dlouhé trvání.