Kelt

Jak je bezpečné smíchat dva čistící prostředky?

Mám dvě lahvičky s rozprašovačem na čištění brýlí. Nano optic a S- Cleaner. Tak se nastříká trocha na sklo, rozetře prsty a utře a vyleští papírovým kapesníkem. U toho Nano optic mám uvedeno složení, u té druhé látky ne, ale mělo by to být zhruba stejné. Objemově mám S cleaneru asi 80 ml a Nano opticu asi 30 ml. Abych ušetřil jednu láhev, tak mám v úmyslu to smíchat. Jedná se v podstatě o roztoky povrchově aktivních látek. Doufám, že výsledná směs bude mít stejné vlastnosti, nebo mohu čekat komplikace? Bohužel nemám doma ani kapkovací desku ani hodinové sklíčko. Doufám, že výsledek bude 1 fáze. Potvrdíte mi mou úvahu? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že žádný problém nebude. Jde vesměs o vodné roztoky tenzidů a alkoholů. Ostatně není problém si to vyzkoušet na jakémkoliv kousku skla.

Další odpovědi
elkon

Podívej se na jejich složení, aby byly chemicky podobné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Jen poznámka: S těmi různými roztoky a kapesníčky jsem přestal. Ať jsem se snažil jak chtěl, po dvou letech byli brýle neskutečně poškrábané. Teď použiju teplou tekoucí vodu a kapičku jaru, nejdřív spláchnu vodou, pak umyju prsty s jarem, spláchnu vodou tak aby nezůstaly kapičky a jdu. Mám teď brýle asi 6 let bez škrábanců.