markis144

Jak lze vypovědět darovací smlouvu? Je to pohrdání soudem, když chci vypovedět darovací smlouvu z insolvence?

Dobry den, chci vypovedet darovaci smlouvu na insolvenci, predtim jsem s pritelem byla a ted uz nejsem, musi si za me najit nahradu na tu smlouvu? Dekuji za odpoved.

Nezakládejte novou otázku, tuto můžete doplnit.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pritelovy-jsem-podepsala-darovaci-smlouvu-aby-mu-schvalili-insolvenci-jak-ji-muzu-vypovedet-musis-si-za-ma-najit-nahradu

Odpovědi
Drap

Nerozumím tomu, co je darovací smlouva z insolvence? Pokud jsi slíbila něco splatit, budeš muset zaplatit. Běžná darovací smlouva lze za jistých podmínek zrušit.

led

Viď moja odpoveď na rovnakú otázku: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pritelovy-jsem-podepsala-darovaci-smlouvu-aby-mu-schvalili-insolvenci-jak-ji-muzu-vypovedet-musis-si-za-ma-najit-nahradu

Vypovedať darovaciu zmluvu možno len v prípade, „ak ste ju podpísali pod hrozbou násilia, alebo bola od vás získaná podvodom.“

ivzez

Opravdu šlo o darovací smlouvu? Nebyla to smlouva o důchodu?

Smlouvu jste uzavřela s přítelem (teď už bývalým), nejde
přece o žádné soudní jednání → tak jaké „pohrdání soudem“?

Podle mne byste se měla obrátit na insolvenčního správce.
Můžete mu např. sdělit, že situace pana „XY“ zlepšila, že nyní
už zvládne insolvenční splátky hradit sám.

Ale poraďte se ještě s právníkem.

Obrátit se na právníka doporučím
i před uzavřením jakékoliv další smlouvy,
abyste se zase nepodílela na podvodu.
[Viz Vaší druhá otázka na toto téma.]