Jak integrovat service pack do Windows?

Chystám reinstalaci Windows XP, jen se mně nechce zase čekat na tuny aktualizací včetně instalace SP… Jde to nějak obejít a instalovat s SP, SP2 i SP3?

Nejlepší odpověď
Olaf

Nejvhodnější je použít program nLite (je i česky). Integrovat SP3 do instalačního CD Windows XP jde i ručně, ale je to namáhavější. V nLite lze přidat i ostatní aktualizace, které vyšly od vydání SP3. Potřeba je jen instalační disk XP, prázdný disk a nLite (umí i vypalovat a obsahuje i bootovací sektor).

Zdroj: http://www.nli­teos.com/

Další odpovědi
fortin

Návod k programu nLite
nLite Vám umožňuje upravit instalaci Windows XP, Windows 2000, nebo Windows 2003. Můžete integrovat service pack a opravné balíky. Když budete potřebovat svoje Windows přeinstalovat, tak už nemusíte znova aplikovat service pack nebo stahovat opravné balíky. Budou zahrnuty přímo v instalaci a tak budou nainstalovány spolu s Windows.

Je zde i možnost odebrat nežádoucí komponenty z instalace. Ne každý potřebuje všechny aplikace, které Windows obsahují. Jednoduše je odstraní. Potom bude instalace zabírat méně a tím pádem i nainstalovaný Windows.

Aby toho nebylo málo, tak nLite nabízí i tweakování Windows. Tím ušetříte spostu času, potřebného na přizpůsobení Windows podle vašich potřeb – jak se bude chovat a vypadat po nainstalování. Navíc můžete obejít otravné nabídky při instalaci Windows a udělat tak instalaci ještě jednodušší, bez potřebného zásahu uživatele.

Požadavky:
32 nebo 64 bitová verze Windows. Windows 9× nejsou podporovány.
nLite potřebuje ke svému chodu .NET Framework 2.0. Pokud není nainstalovaný, budete o to požádáni během instalace.
Instalační CD Windows pro originální instalační soubory Windows.
nLite jsme si dostatečně představili. Pustíme se do práce. Jako první nainstalujeme nLite, který si můžete stáhnout z www.nliteos.com.
Pozn.: Popisy a obrázky se vztahují na verzi 1.3 RC2.

Po nainstalování nLite provedeme následující:
Vytvoříme adresář, kam zkopírujeme instalaci Windows.
Jak si adresář pojmenujete je na vás. Ujistěte se, že máte dostatek volného místa na disku.
Označte celý obsah vašeho CD s instalací Windows a zkopírujte do předem připraveného adresáře.
Spusťte nLite.

  • Takto vás přivítá nLite. Jak můžete vidět, je přeložený do více jazyků. i do češtiny.
  • Klikněte na „Další“.
  • Vyberete si umístění vaší instalace Windows. Následně ji nLite rozpozná a zobrazí Vám o jakou verzi se jedná, v jakém je jazyku, cestu (umístění), velikost instalace a volné místo na disku.
  • Klikněte na „Další“.
  • Seznam předcházejících úprav. Můžete je importovat, nebo načítat.
  • Pokud upravujete vaši instalaci poprvé, bude seznam prázdný. V tom případě klikněte na „Další“.
  • Vybereme si úlohy, které chceme vykonat. Já jsem vybral všechny a ukážeme si každou z nich.
  • Po výběru úloh klikneme „Další“.
  • Servisní balík (Service pack) můžeme integrovat velmi jednoduše. Klikneme na „Vybrat“ a vyhledáme Service pack (*.exe) na našem disku, označíme a klikneme na „Open“.
  • Pokud service pack nemáte a chcete ho i přesto integrovat, použijte jeden z příslušných odkazů pro online aktualizaci / stáhnutí SP.
  • Pokud Service pack integrovat nechcete, nebo ho v instalačce dávno máte, klikněte na „Další“.
  • Integrace opravných balíků probíhá podobně. Klikněte na „Vložit“ a vyberte opravné balíky, které chcete integrovat.
  • Jestli chcete tento krok přeskočit, klikněte na „Další“. V opačném případě dokončete výběr opravných balíků.
  • Další zastávkou je integrace ovladačů, které Windows běžně neinstaluje, protože je neobsahuje. Ovladače, které integrujeme (*.inf) mohou být na jakýkoliv typ hardwaru, pokud jsou správné a kompatibilní.
  • Po ukončení tohoto kroku klikneme na „Další“.
  • Přichází nová kapitola. Doposud jsme do instalace jen přidávali – servisní balík, opravné balíky a nakonec ovladace. Přišel čas vyhodit z instalace všechno nepotřebné, zbytečně zabírající místo a pro nás neužitečné.
  • Po projetí myší nad některých z komponent uvidíte popis na pravé straně, kde se i dozvíte kolik konkrétní komponent zabírá.
  • Komponenty, které chcete odstranit vyberete kliknutím myši.
  • Počet všech komponent, včetně těch vybraných a skrytých, vidíte v dolní časti výběrového okna.
  • Některé komponenty mají ve svém popise závislosti. To znamená, že jejich správná funkce závisí na jiných komponentech nacházejících se v tomto seznamu.
  • Červeně označené komponenty jsou důležité. Proto doporučuji je neodstraňovat!
  • V tomto okně máme několik záložek, prostřednictvím kterých můžeme svou instalaci zautomatizovat. A to natolik, že samotná instalace nebude vyžadovat ani jediný zásah uživatele. Stačí vyplnit potřebné údaje – jméno, organizace, sériové číslo, klávesové rozložení, název pc a jiné. Navíc si můžete přejmenovat klasické Program Files.
  • Změna některých nastavení, jako je například cesta k Windows, profilům nebo temp, přejmenování administrátorského účtu, atd.
  • Všechny změny které vykonáte můžete vrátit do původního stavu a to tak, že kliknete na „Resetovat“.
  • V druhé záložce Služby máte možnost jednotlivé služby zakázat/povolip.
  • Pokud chcete pokračovat dále, klikněte na „Další“.
  • V okně záplaty jsou nastavení pro volby, které nemohou být změněny v registrech. Jejich povolení se doporučuje a tak , můžete odkliknout poslední 2 nabídky.
  • Klikněte na „Další“.
  • Jsme téměř u konce. Ještě nás čeká doladění, které je dobrovolné. Můžeme si upravit velké množství funkcí, které ovlivní to, jak se bude Windows po nainstalování chovat a v neposlední řadě, jak bude vypadat.
  • Po ukončení změn klikněte na „Další“.
  • Všechno, co jsme potřebovali, máme za sebou. Jestli jste rozhodnuti odstartovat proces a zahájit tak aplikaci změn, které jste vykonali, klikněte na „Ano“.
  • Po aplikování všech změn se dozvíte, kolik zabírá vaše upravená instalace.
  • Klikněte na „Další“.
  • Posledním krokem je vytvoření bootovatelného image ISO. Místo uložení si určíte kliknutím na „Vytvořit ISO“.
  • Kliknutím na „Další“ zahájíte tvorbu image.

Úprava je hotová! Tímto se naše práce dokončila. Už jen vypálit image a můžete se pustit do instalace. Doufám, že bude také bezproblémová a rýchlá, jako byla ta moje.
Nezapomeňte se podělit o své zkušenosti v komentářích.

Zdroj: http://silencuv­.blogspot.com/2007/02­/nvod-k-programu-nlite.html