MonkeyKing

Jak hudebníci pečují o svůj sluch?

Musí ho mít strašně špatný po několika desetiletí v hud. průmyslu. Myslíte, že používají špunty když jsou na koncertě? Jak to mají třeba zpěváci nebo ti, co hrají v orchestru?

Nejlepší odpověď
xxx3

Jak kteří. Když člověk hraje jako rockový bubeník, tak je vystaven prostě vyšší míře hluku a po delší době jsou některé hudebnické profese opravdu postiženy zhoršeným sluchem. To se týká i některých klasických nástrojů, které produkují silný zvuk (např. trubka). Jinak špunty se dnes opravdu používají – muzikanti dnes rádi na zvučených koncertech používají in-ear monitoring. Je to náhrada klasických odposlechů, ale slyší to vždy jen jeden člověk, který si může pro sebe namíchat ideální sílu i poměr nástrojů, které chce slyšet.

Další odpovědi
Kepler

No, opravdoví hudebníci si chrání sluch tím, že jej nevystavují zničujícím decibelům. Těm co vyrábějí a reprodukují hlasitou hudbu je to jedno a taky mívají často sluch brzy poškozený, ale možná si někteří ochranné pomůcky dávají. V klasickém orchestru bez zesilovačů nic nehrozí.