MichalTy

Jak hromadně zkopírovat názvy složek do textového dokumentu?

Mám prostě dost složek (hudebních alb – je jich přes 400) a rád bych si jejich názvy někam zkopíroval (jako přehled všeho, co mám). Jak to provést?

Nejlepší odpověď
anonym

Spusť command, najeď do adresáře, v němž máš skladby (alba) a zadej příkaz
dir >seznam.txt
pak ze souboru seznam.txt vymaž ty části textu, které v seznamu nechceš…
Pokud máš soubory i v podadresářích, zadej příkaz ve tvaru
dir >seznam.txt /s
😉

Další odpovědi
Hamon

Upřesním mowlu: dir /a:d /b nebo tree /a
Předpoklad: Windows.

Dochy

Nevěřil jsem, že by přepínač /s mohl být nakonci za přesměrováním. Ale kupodivu to u MS jde.

anonym

mowla, fakt dobrý, ale místo DIR, použít PRINT

anonym

česílko – ty mne ´děsíš´ – PRINT namísto DIR??
😉
Já už si s komandlajnou tolik nehraju – ale od které verze Win (nebo – ve kterém OS)?
Resp. napiš mi, prosím, syntax, můj PRINT mi píše:
PRINT [/D:zařízení] [[jednotka:][ces­ta]soubor[…]]
😉

Dochy

Příkaz PRINT byl už od dob DOSu určen pro odeslání souboru na tiskárnu. Nevěřím, že by v MS natolik změnili jeho význam. Tudíž pro dané použití nemá smysl.