Avatar uživatele
Zlatý

Jak hromadně přidat do mnoha stovek souborů JPEG chybějící zmenšený náhled (v rámci hlavičky exif) ?

Postup jak toho dosáhnout s jedním souborem je jednoduchý, stačí jej ručně otevřít v nějakém rastrovém editoru (třeba GIMP) a znovu uložit, při ukládání zaškrtnout volbu "přiložit miniaturu do hlavičky JPEG souboru"

Má to ale hned dva nedostatky které potřebuji vyřešit:
1. postup je to zoufale pomalý a vysilující, nedá se uplatnit na stovky až tisíce podobných jpeg souborů, které je nutné týdně obohacovat stejným způsobem o chybějící zmenšené náhledy.
2. při novém uložení dochází k nové strátové kompresi, dochází tak ke zbytečnému poškození obrazových dat fotografie, když do ni vlastně ani nepotřebuji zasahovat - a potřebuji pouze přidat do hlavičky její zmenšeninu

Existuje software který by dokázal do hlavičky JPEG souborů vložit miniatury hromadně, například xnview, irfan, nebo nějaký příkazový imagemagick nebo xnconvert nebo jiný ?
Doplňuji:
mám k dispozici OS Linux i Windows (případně si obstarám jakýkoliv jiný) ... nenechte se tímto aspektem omezovat.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Nepíšeš co máš za OS, zkus se podívat do nastavení manažeru. Já v Linuxu v Konqueroru (manažer Luinuxu) nastavím ve vlastnostech zobrazit náhledy v tipech k souborům. V režimu zobrazení mám pohled s ikonami. V pohledu se dá odkliknout které náhledy zobrazovat nechci. Asociace k souborům bude také dobře zadat. Asociace Jpeg souboru mám také s Konquerorem, poklepem se tedy neotevře v kreslicím programu ale v náhledu ve skutečné velikosti. Jsem přesvědčená že i jiné OS mají podobné funkce.


Avatar uživatele
Zlatý

ifran

treba si preštudovať dokumentáciu.

malo by to ísť v Soubor/dávkové skenovaní/volby/reset exif

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

Upřesňuji : nejedná se mi o zobrazení náhledů v průzkumníkovi nebo jakékoliv jiném zprávci souborů ... jedná se mi o to že mám stovky JPEG souborů které přímo v sobě mají obsahovat náhledy (v hlavičce EXIF) a já je tam musím hromadně dostat (vygenerovat a vložit do těch JPEG souborů) nějakou aplikací ať už pro příkazový řádek nebo GUI.

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

nezvládl by to irfan view dávkově? Kdyžtak večer zkusím, pokud si vzpomenu.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1063
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 953
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.